Corel'de pdf yaparken golgeli alanların cıkmaması sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel'de pdf yaparken golgeli alanların cıkmaması sorunu ...

yeldaa0606 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yeldaa0606

Grafiker / Ankara

Dosya23

Alt 22-01-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese kolay gelsin arkadaşlar. Ben corel X5 te cok sayfalı bir iş hazırlıyorum. Sorunum şu ki bazı yazılara ve alanlara drop shadow bazı alanlara da transparency uyguluyorum. Pdf yaparken bunların hiçbirini göremiyorum. Ayrıca bitişik sayfa düzeninde çalışıyorum ve sayfalar pdf yaparken birbirine karışıyor. Sayfaları tek tek çalışmak dahamı iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serkanbens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkanbens(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-01-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tek tek çalışmak daha iyi ama bu seferde pdf yaparken tek tek uğraşcaksınız.matbaa ayrı ayrı pdf kabul edermi bilmem.İndesign öğrenme şansınız varsa öğrenin. Corelde 10 yapacağınız 50 sayfalık çalışmayı İndesign'da 5 günde bitirin. veeeee sorunsuzz bitirin. Corel'de pdf yaparken golgeli alanların cıkmaması sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
yeldaa0606 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yeldaa0606

Grafiker / Ankara

Alt 26-01-2015 #3
Cevabınız için teşekkür ederim. Indesign uzun süredir kullanmıyorum. Su anda acil olarak bir yabancı dil kitabı hazırlamaya çalışıyorum. Kitabı bitirince hem pdf hemde Corel halini teslim etmem gerek. Drop shadow ve transparency sorununu çözebilirsem benim için çok iyi olacak.
Bu mesajdan alıntı yap
agit77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-01-2015 #4
transparan ve drop shadow verdiğiniz yerleri bitmap menüsünden convet to bitmap tan resolation 300 dpi color mode cmyk ve transparent background u seçersiniz sorununuzu halledersizin diye düşünüyorum.

Herkese kolay gelsin arkadaşlar. Ben corel X5 te cok sayfalı bir iş hazırlıyorum. Sorunum şu ki bazı yazılara ve alanlara drop shadow bazı alanlara da transparency uyguluyorum. Pdf yaparken bunların hiçbirini göremiyorum. Ayrıca bitişik sayfa düzeninde çalışıyorum ve sayfalar pdf yaparken birbirine karışıyor. Sayfaları tek tek çalışmak dahamı iyi olur.
ayrıca sayfaları arka arkaya sayfa 1-2-3- olarak çalışırsanız daha iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
drop shadow, pdf, transparency