corelde plt export sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corelde plt export sorunu Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar x4 ve x5 te export edince daireler köşeli oluyor 12 de böyle bir sorun daha önce karşıma çıkmadı ayarlar aynı olmasına rağmen neden yaptığını çözemedim x5 crackli ...

timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 15-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar x4 ve x5 te export edince daireler köşeli oluyor 12 de böyle bir sorun daha önce karşıma çıkmadı ayarlar aynı olmasına rağmen neden yaptığını çözemedim x5 crackli ancak x4 orjinal ama her ikisinde de sıkıntı var yardımcı olursanız sevinirim

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 15-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yardımcı olabilecek yok mu???
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-03-2010 #3
Aynı sorunu yaşadığımı biliyorum ama nasıl çözdüğümü hatırlayamadığım için cevap yazamıyorum... corelde plt export sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 15-03-2010 #4
CorelDRAW 12'deki Export ayarlarıyla X4 ve X5'tekiler aynı mı? Büyük ihtmalle "eğri çözünürlüğü" nü gözden kaçırıyorsunuz. Bu linkte hem CDR hem de aynı dosyanın PLT export edilmişi var. Lütfen alıp inceleyin eğer sizin için PLT belgesi düzgünse çözümünde yardımcı olabilirim.
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
Bu mesajdan alıntı yap

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 15-03-2010 #5
CorelDRAW 12'deki Export ayarlarıyla X4 ve X5'tekiler aynı mı? Büyük ihtmalle "eğri çözünürlüğü" nü gözden kaçırıyorsunuz. Bu linkte hem CDR hem de aynı dosyanın PLT export edilmişi var. Lütfen alıp inceleyin eğer sizin için PLT belgesi düzgünse çözümünde yardımcı olabilirim.
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
dediğim üzere ayarlar aynı tek tek kontrol ettim ama 12 de sıkıntı yok ancak x4 ve x5 te sıkıntı var
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 16-03-2010 #6
dediğim üzere ayarlar aynı tek tek kontrol ettim ama 12 de sıkıntı yok ancak x4 ve x5 te sıkıntı var
Peki eklediğim dosya sizin için uygun mu, yani sorunsuz mu, incelediniz mi?
Bu mesajdan alıntı yap

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 17-03-2010 #7
Peki eklediğim dosya sizin için uygun mu, yani sorunsuz mu, incelediniz mi?
yine köşeler var ancak daha iyisi olmadığı sürece işimi görebilir ama tam yuvarlak neden olmuyor onu anlamadım corelde plt export sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-03-2010 #8
Başka sayfada küçük bir deneme yapıp tekrar plt yaptınız mı? Belki sayfanızda bir sorun oluşmuştur. Kopyala yapmadan sıfırdan bir yuvarlak çizip bir deneyip sonucu da yazarsanız birşeyler yapabiliriz belki.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-03-2010 #9
yine köşeler var ancak daha iyisi olmadığı sürece işimi görebilir ama tam yuvarlak neden olmuyor onu anlamadım corelde plt export sorunu
PLT^yi nerede kullandığınızı ve hangi programda açıp baktığınızı bilemiyorum. CorelDRAW 12'de yaptığınız PLT belgesinde daireler tam yuvarlak mı oluyor? Başka bir değişle tam bir bezier eğrisi şeklinde mi oluyor? Ve bu PLT dosyasına hangi yazılımda açıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 17-03-2010 #10
Başka sayfada küçük bir deneme yapıp tekrar plt yaptınız mı? Belki sayfanızda bir sorun oluşmuştur. Kopyala yapmadan sıfırdan bir yuvarlak çizip bir deneyip sonucu da yazarsanız birşeyler yapabiliriz belki.
boş bir sayfada deneme yaptım her iki programdada ektedir

PLT^yi nerede kullandığınızı ve hangi programda açıp baktığınızı bilemiyorum. CorelDRAW 12'de yaptığınız PLT belgesinde daireler tam yuvarlak mı oluyor? Başka bir değişle tam bir bezier eğrisi şeklinde mi oluyor? Ve bu PLT dosyasına hangi yazılımda açıyorsunuz?
ekteki görüntüde her 2 programda da plt atıp tekrar corel de açtım, plt yi normalde lazer kesim makinasının kendi programında açıp kesim yapıyorum görmüş olduğunuz daireler 3.1 mm ölçüsünde olup yuvarlak bir malzeme için kalıp yapımında kullanıyorum ( taş transfer işi yapmakta olup kalıplarımıza 2-3-4-5-6mm boylarında çeşitli yüksekliklerde malzemelerin dolumu yapılmaktadır ) köşeli olması dolum sırasında malzemenin girmemesine sebep olmaktadır...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları