Corelde preview

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde preview ...

Corelde preview
GReeD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GReeD

Grafiker / Gaziantep

Corelde preview

Alt 09-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm arkadaşlar ben corel X4 kullanıyorum kaydettiğim çok desen var bazen ısımleri aklıma gelmedıgınden kaydettiğim dosyada corelın sımgesi görundugu ıcın aradıgımı bulmak ıcın hepsine bakmak zorunda kalıyorum, bulana kadar kucuk resım seklınde nasıl yapabılırım bu kaydettıklerımı şimdiden tşklr AciL cevap lütfenCorelde preview ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

TereddüT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TereddüT

Grafiker / İstanbul

Alt 09-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Windows kullanıcısı klasörde iken Görünümlerden - Küçük Resimler - i seçer ise Corel dosyalarını aynı jpg resimleri gördüğü gibi küçük iconlar halinde görebilir. Ancak dikkat etmeniz gereken şey coreldeki ilk çalışma sayfanızda görmek istediğiniz çalışmanın olmasıdır. Eğer çalışma sayfasının ilkinde örneğin boş bir sayfa var ise windows önizlemesinde cdr dosyasını siz de boş olarak görürsünüz...
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-10-2010 #3
Hayır bahsettiği başka bir şey. Sizin dediğiniz şey tüm jpeg resimler için geçerli. Corelin ayarlarında bir problem oluşmuş belli ki. Özelliklere bakıyorum ama bulamıyorum. Corel açılırken f8 yapmayı deneseniz. (En kestirme yol.Corelde preview )
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 09-10-2010 #4
F8'e basılı tutarak programı yeniden başlatınız. Program default ayarlara geri yüklenecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
GReeD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GReeD

Grafiker / Gaziantep

Alt 12-10-2010 #5
Olmuyor wallaha benım demek ıstedıgım su 20 desen var calıstıgım aynı bır klasörde bunları açmadan ıcınde hangı resım var bulamıyorum cunku hepsınde coreldraw'ın sımgesi var eskıden resım görunurdu şimdi görunmuyor Neyse cok sğln...
Bu mesajdan alıntı yap

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 12-10-2010 #6
Olmuyor wallaha benım demek ıstedıgım su 20 desen var calıstıgım aynı bır klasörde bunları açmadan ıcınde hangı resım var bulamıyorum cunku hepsınde coreldraw'ın sımgesi var eskıden resım görunurdu şimdi görunmuyor Neyse cok sğln...

Open diyalog penceresinde dosyayı açmadan sağ tarafta preview bölümü var. Orasını etkin hale getirirseniz mevcut dosyanın içeriğini thums olarak görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle dosyayı açmadan incelemeniz mümkün.
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-10-2010 #7
Open diyalog penceresinde dosyayı açmadan sağ tarafta preview bölümü var. Orasını etkin hale getirirseniz mevcut dosyanın içeriğini thums olarak görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle dosyayı açmadan incelemeniz mümkün.
"Open diyalog" penceresi nerede peki? Özelliklerden girdim bulamadım.

Dosya açarken dosya içeriğini gösteren "preview" mi dediğiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 12-10-2010 #8
"Open diyalog" penceresi nerede peki? Özelliklerden girdim bulamadım.

Dosya açarken dosya içeriğini gösteren "preview" mi dediğiniz?

Hayır. Herhangi bir dosyayı Ctrl+O kombinasyonu ile açmaya çalıştığınızda karşınıza gelen pencereden bahsediyorum. (Open Drawing)
Bu mesajdan alıntı yap