Corelde Renk sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde Renk sorunu Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var .Coreldrawda yaptığım bir çalışmada vermiş olduğum renk(CMYK) jpg ve pdf formatına çevirdiğim zaman benim vermiş olduğum rengin çok açık olarak çıkıyor.Bunun nedeni ...

Corelde Renk sorunu
lokmanufak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lokmanufak

Grafiker / Konya

Corelde Renk sorunu

Alt 02-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var .Coreldrawda yaptığım bir çalışmada vermiş olduğum renk(CMYK) jpg ve pdf formatına çevirdiğim zaman benim vermiş olduğum rengin çok açık olarak çıkıyor.Bunun nedeni ve çözüm yolu ne acaba bilgi verebilirseniz sevinirim.:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

DrN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DrN

Grafiker / İstanbul

Alt 02-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sorunuzun cevabı daha önce forumda verilmişti ben yeniden vereyim.Sorununuz sizin cmyk hazırladığınız işin jpg yağınca rgb olmasından kaynaklanıyor.Bunun kolay yolu calışmanızı psd olarak export ile kayıt yapın sonra photoshop da açın rgb olarak jpg yapın sorununuz çözülmüş olur.İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
lokmanufak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lokmanufak

Grafiker / Konya

Alt 02-08-2009 #3
.Bunun kolay yolu calışmanızı psd olarak export ile kayıt yapın sonra photoshop da açın rgb olarak jpg yapın sorununuz çözülmüş olur.İyi çalışmalar...
Yanlış anlamadım değilmi psd dosyayı açıp "rgb" jpeg yapıcaz peki bu işleri biz film'e gönderirken pdf olarak en sağlıklısı deniyor.Filmci bu işi nasıl yapıyor veya gerçkten pdf olarak göndermemiz en sağlıklısı mı?Ayrıca yardımınız için teşekkür ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
reborn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reborn

Grafiker / İstanbul

Alt 24-07-2012 #4
ofset baskıya ''RGB'' renk gönderirseniz o iş çöp haberiniz olsun.
''RGB''den ''CMYK'' ya photoshoptada corelde de çevirebilirsiniz ve corel ve photshoptada tonlarıyla oynayıp düzeltebilirsiniz. iyi çalışmalar. Sorunsuz Baskılar. Corelde Renk sorunu
Bu mesajdan alıntı yap