Corelde Resim Çözünürlük Ayarları

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde Resim Çözünürlük Ayarları ...

BtaÖğretmeni isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BtaÖğretmeni

Eğitimci / Rize

Alt 16-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sayın Grafikerci Arkadaşlar Corelde Resim Çözünürlük Ayarları Nerden Yapılıyor acaba öğrenebilirmiyim...
Anlaşmalı olduğum şerket corel kullandığı için ben de mecbur corel kullanmak zorundayım yoksa kullanmam :sweating: valla bu programa resim atıyorum resmin kalitesini yüksek oranda düşüyor ne kadar kaliteli resim olursa olsun aynı şeyler geçerli tümüne yardımcı olursanız çok makbule geçecek
Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sayın Grafikerci Arkadaşlar Corelde Resim Çözünürlük Ayarları Nerden Yapılıyor acaba öğrenebilirmiyim...
Anlaşmalı olduğum şerket corel kullandığı için ben de mecbur corel kullanmak zorundayım yoksa kullanmam :sweating: valla bu programa resim atıyorum resmin kalitesini yüksek oranda düşüyor ne kadar kaliteli resim olursa olsun aynı şeyler geçerli tümüne yardımcı olursanız çok makbule geçecek
Saygılar
öncelikle corelin resim kalitesi düşürme diye bir olayı yok... sizin mevcut resim kaliteniz neyse aynı oranda gösterir... tools ayarlarında render çözünürlüğünü
720 dpi yapıp çalışmalarınızı daha netlikte görebilirsiniz. eğerki resminiz 3200 x 2400 pixel ise bu 96 dpi eşdeğer bir resimdir ki çıktı verilerinde net bir sonuç alınmaz tavsiye edilen 300 dpi ve üzeridir...

umarım sorunuza cevap olmuştur....
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik Canavarı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik Canavarı(36)

Matbaacı / Gaziantep

Alt 16-02-2011 #3
corelde resim kalitesini bozma olayı kendiliğindne olmaz kaliteyi yükseltmek veya düşürmek için bitmaps menüsünden converto birmapsa girerek çözünürlüğk ayarlarını verin genelde rgb vea cmyk 300 veya 600 dpi arası bi değer verin sorun olmayacaktır

murat arkadaş
tools ayarlarında render çözünürlüğünü
demişsin ama böyle bişey yok bence
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-02-2011 #4
corelde resim kalitesini bozma olayı kendiliğindne olmaz kaliteyi yükseltmek veya düşürmek için bitmaps menüsünden converto birmapsa girerek çözünürlüğk ayarlarını verin genelde rgb vea cmyk 300 veya 600 dpi arası bi değer verin sorun olmayacaktır

murat arkadaş
demişsin ama böyle bişey yok bence

bence sen görmemişsinCorelde Resim Çözünürlük Ayarları
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Dosya13
Alt 16-02-2011 #5
QUOTE=Grafik Canavarı;898440]corelde resim kalitesini bozma olayı kendiliğindne olmaz kaliteyi yükseltmek veya düşürmek için bitmaps menüsünden converto birmapsa girerek çözünürlüğk ayarlarını verin genelde rgb vea cmyk 300 veya 600 dpi arası bi değer verin sorun olmayacaktır

murat arkadaş
demişsin ama böyle bişey yok bence[/quote]

tools da rendering var hem ing. Corelde Resim Çözünürlük Ayarları hem türkçe var Corelde Resim Çözünürlük Ayarları

Bu mesajdan alıntı yap
Grafik Canavarı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik Canavarı(36)

Matbaacı / Gaziantep

Alt 16-02-2011 #6
pardon murat arkadaş unutmuşum x4 ve altı sürümlerde var tabii
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-02-2011 #7
X5'de de var. Document/Page Size altında...
Bu mesajdan alıntı yap
musdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdemir(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-02-2011 #8
X5 tede var rendering hemde 4000 dpi kadar .....harbi grafik canavarıymışsın :P
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 17-02-2011 #9
diğer arkadaşların da söylediği gibi rendering X5 sürümde de var yine gözünüzden kaçmış demek........Corelde Resim Çözünürlük Ayarları

asıl sorun konuyu açan arkadaşın sorununa çözüm bulup bulmadığıdır? inan merak ettim şimdi...
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-02-2011 #10
Valla ben de merak ettim şimdi acaba ortada çözülecek sorun var mıydı? Corel'in resim dosyalarını bozmadığını hepimiz biliyoruz arkadaş ekran görüntüsüne bakıp sorunum var zannetti sanırım Corelde Resim Çözünürlük Ayarları ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları