Corel'de Resim Yüksekliği ve Genişliği Sorunu.

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel'de Resim Yüksekliği ve Genişliği Sorunu. Sponsorlu Bağlantılar Selamunaleykum arkadaşlar. Benim sorunum şu. Şimdi mesela 400x400 ebatlarında bir çerçevenin içine tasarımı yapıp kaydediyorum. Benim 400x400 diye kaydettiğim dosya çok aşırı büyük bir şekilde kaydedilmiş oluyor, e ...

Eray TopaL' isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Eray TopaL'

Webmaster / Trabzon

Dosya23

Alt 22-08-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamunaleykum arkadaşlar.

Benim sorunum şu. Şimdi mesela 400x400 ebatlarında bir çerçevenin içine tasarımı yapıp kaydediyorum. Benim 400x400 diye kaydettiğim dosya çok aşırı büyük bir şekilde kaydedilmiş oluyor, e web sitesine koyuncada malum aşırı kötü bir görüntü yaratıyor. Photoshop'ta böyle bir problem yok ama Corel'de hep yaşıyorum kullandığım version x5 acaba bunun çözümü ne olabilir yardımcı olurmusunuz yani benim 400x400 çalıştığım dosyayı kaydettikten sonra 400x400 çıksın istiyorum nasıl yaparım ?.

Not : dpi ayarını düşürdüğümde yine büyük 1 bile yaptıgımda fazla fark etmeden küçülüyor ama görüntü mükemmel derecede bozuluyor.

Şimdiden çok teşekkür ederim hepinize.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sinancakici isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinancakici

Grafiker / İstanbul

Alt 23-08-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kaydederken 400 x 400 ne olduğuna da bakıyorsunuzdur sanırım.. px olduğuna eminmisiniz..? cm veya mt olabilir.. neden soruyorum, çünkü ben de sürekli Corel'de resim kaydediyorum ve/veya sitelerime resimler yüklüyorum ve hiç bir sorun yaşamıyorum..
Bu mesajdan alıntı yap