corelde resimin etrafına şeffaflık vermek nasıl

Corel Draw - corelde resimin etrafına şeffaflık vermek nasıl Sponsorlu Bağlantılar mrb corelde herhangi bi resmin etrafına nasıl şeffaflık veriliyor. o kadar aramama rağmen bulamadım. şimdilik resmi photoshopda kesip etrafına şeffaflık veriyorum ve kaydedip corelde kullanıyorum. bunu photoshopa gerek ...

adrian06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adrian06

Grafiker / Eskişehir

Alt 17-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb corelde herhangi bi resmin etrafına nasıl şeffaflık veriliyor. o kadar aramama rağmen bulamadım. şimdilik resmi photoshopda kesip etrafına şeffaflık veriyorum ve kaydedip corelde kullanıyorum. bunu photoshopa gerek kalmadan nasıl yapabilirim. ve bi şey daha corelde çalışmayı exportladığım zaman renkler soluk bi şekilde çıkıyor bunun sebebi nedir? şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 17-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şeffaflık dediğin sanırım dekupe etme olayı bunu corelde photoshoptaki gibi veremessin anca zahmetli ve bazı grafiker arkadasların ısrarla kolayına gelen bi yol olan etrafını pen aracıyla cizip powerclip yaparak dekupe edebilirsin veya resme cift tıklarsın acılan photopaint penceresinde dekupe eder save edip calısmana donersin ben resimleri photoshopta dekupe edip alıyorum boylece hem dosya boyutları daha dusuk oluyor hemde daha az ugrasmıs oluyorum her işin programını kullanmak lasım
Bu mesajdan alıntı yap
musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

Alt 22-07-2008 #3
mrb corelde herhangi bi resmin etrafına nasıl şeffaflık veriliyor. o kadar aramama rağmen bulamadım. şimdilik resmi photoshopda kesip etrafına şeffaflık veriyorum ve kaydedip corelde kullanıyorum. bunu photoshopa gerek kalmadan nasıl yapabilirim. ve bi şey daha corelde çalışmayı exportladığım zaman renkler soluk bi şekilde çıkıyor bunun sebebi nedir? şimdiden teşekkürler
Kullanacağın resimin fonu düz renk ise corel'in içinden (başka bir programa geçmeden veya kullanmadan) resmin etrafına şeffaflık verebilirsin. Bunu yapmak için, Bitmaps / creative / vignette'yi işaretleyiniz. Çıkan pencereden vereceğiniz şeffaflığın ayarlarını yaptıktan sonra resminizin kenarlarına şeffaflık verebilirsiniz.

Tabii eğer fonunda karışık renkli bir zemin varsa, dekope edilmiş gibi olmayacağını kabul etmeniz gerekir. Ama düz zeminlerde bir kolaylık olacaktır.

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corelde, etrafına, nasıl, resimin, vermek, şeffaflık