Corelde rgb formatını bitmaplamak

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde rgb formatını bitmaplamak Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar, Corelde açtığımız bir resmi eğer RGB formatındaysa bitmapla cmyk cevirebiliyoruz genellikle ps kullanıyorum resmi orda cmyk cevirip corele import ediyorum.Ps'de rgb formatındaki bir resmi cmyk formatına aktardıgımda ...

Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

ünlem

Alt 25-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,

Corelde açtığımız bir resmi eğer RGB formatındaysa bitmapla cmyk cevirebiliyoruz genellikle ps kullanıyorum resmi orda cmyk cevirip corele import ediyorum.Ps'de rgb formatındaki bir resmi cmyk formatına aktardıgımda hangi uzantıda kaydedip corele import etmem gerekiyor ben genelde .pdf formatını kullanıyorum doğrumudur sizce bu ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sLyman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sLyman(28)

Grafiker / Mersin

Alt 25-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
photoshopda yaptığın her çalışmayı psd olarak corele atabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 25-06-2010 #3
Psd, eps, pdf , jpeg, tif vs. her türlü atabileceğimizi bende biliyorum fakat hangisi daha kaliteli oluyor onu merak ediyorum. genellikle hangisi kullanıyor bu ikili sistem arasında
Bu mesajdan alıntı yap
afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 01-07-2010 #4
Merhaba Gençlik. Phoroshop güzel bir program ama baskı sektörü için öncü değildir. tabii ki Photoshopta çalıştığın her resmi yada çalışmayı corele atabilirsiniz. Ancak photoshopta kullandığınız effect leri corel atacak, yok sayacaktır. Eğer effect yoksa ve corele attıysanız mutlaka çalışmaya göre bu resmi küçültüp büyüteceksiniz. Corel en iyi baskı için en iyi olanakları sunar. Bu resimler ister CMYK, ister RGb olsun tasarım sonrasında Convert to bitmaptan 342 Dpi yapmanızı öneririm. Bu baskı için en iyi sonuçtur. Neden 342 Dpi: 342 Dpi 300 Pixele eş değerdir. Bu pixelin üzerini basacak bir Offset makinası henüz icat edilmemiştir. Dosya boyutunu büyütmemek ve en iyi baskı sonucunu elde etmek için en üst değerdir bu, bunları yapın derim.
Bu mesajdan alıntı yap