Corelde şablon sayfa

Corel Draw - Corelde şablon sayfa Sponsorlu Bağlantılar Selam arkadaşlar... Corelde freehanddeki gibi yan yana şablon sayfa (master page) açabiliyor muyuz? Dizgi yapacağım da... Yardımcı olursanız sevinirim. Alttan tek tek sayfa açtığımızda sayfalar arası geçiş zor ...

Corelde şablon sayfa
igoala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

igoala

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Corelde şablon sayfa

Alt 16-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar...
Corelde freehanddeki gibi yan yana şablon sayfa (master page) açabiliyor muyuz?
Dizgi yapacağım da...
Yardımcı olursanız sevinirim.
Alttan tek tek sayfa açtığımızda sayfalar arası geçiş zor oluyor...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafifun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafifun

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 17-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sayfalar arası geçişi. kısa yoldan Page up-page down ile yapabilirsin
ayrıca acaba aradığınız şu mu onu bir deneyin Windows/Cascade: dosyaları alt alta sıralar, Windows/Horizantaly
Windows/verticially
Bu mesajdan alıntı yap
arasyas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arasyas(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-12-2007 #3
Corelde şablon sayfa

Corelde şablon sayfa
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 19-12-2007 #4
corelde sayfa açmanın hiç bir faydası yok sadece çıktı verirken işe yarıyor, onun yerine işi yaptıktan sonra sayfanın yan tarafına çek Corelde şablon sayfa tekrar dan sayfanın içinde çalış Corelde şablon sayfa ama işlerini sık sık kaydetmeyi unutma çok hata veriyor corel özellikle dekupe ederken Corelde şablon sayfa
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 31-01-2008 #5
Sanırım soru tam anlaşılmamış yada ben yanlış anladım.. indesign master sayfa gibi Corel draw da master sayfa yapma imkanı varmı ?Bende bulamadım.. x4 dede bulamadım..
Bu mesajdan alıntı yap
N/A7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 31-01-2008 #6
yok kardeşim benim bildiğim corelin öyle bi özelliği yok
Bu mesajdan alıntı yap
sebograph isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sebograph(36)

Grafiker / İzmir

Alt 31-01-2008 #7
alttan sayfa açma derken neyi kastettiniz anlayamadım ama layout>insert page seçeneğinden istediğiniz kadar sayfa ekleyip aralarında kolayca geçiş yapabilirsiniz kitap gazte vs işlerde en kısayol corelde budur ayrıca açtığınız sayfalarda ilk sayfanızın özelliklerini taşıyacak şekilde ayarlama yapabilirsinz iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
mr.tar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mr.tar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 31-01-2008 #8
aslinda tam anlamiyla bir master sayfa imkani yok ama ( indesign yada quarkta oldugu gibi) hemen hemen ayni islemi gorebilecek bir uygulama kullanabilirsiniz.. sonucta sunu unutmamak gerekir corel; indesign yada quark gibi tam anlamiyla bir sayfa duzenleme programi olmaktan cok illustrator gibi vektorel islemlerinizi uygulayabileceginiz bir programdir.. altta resimlerle kisa bir aciklama veriyorum umarim sormak istediginizi dogru anlamisimdir.
Corelde şablon sayfa
Corelde şablon sayfa
Corelde şablon sayfa
Corelde şablon sayfa
Corelde şablon sayfa

ben kendi adima yazi agirlilikli ve illustrasyonlari nisbeten az sayilabilecek islerde cabuklugundan dolayi indesign i , yazi ( duzenleme ve miktar olarak az) ve illustrasyonlari fazla olan islerde coreli tercih ediyorum ,,, corelin bence bugun en buyuk eksikligi text olayinda diger programlara gore nisbeten daha az sayilabilecek secenek vermesidir.. eger yapacaginiz is yazi agirlikliysa yukarida anlatilan master page kurulumu da pek ise yaramayacaktir ama genel sayfa duzeni icin izlenebilinecek en kisa yoldur,, umarim yardimci olabilmisimdir kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-02-2008 #9
evet mr-tar sen gerçek bi ustasın arkadaşım verdiğin derslerle burda bayaa bi yardımcı oluyorsun kolay gelsin tşkkCorelde şablon sayfa
Bu mesajdan alıntı yap
ERKUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ERKUS(58)

Grafiker / İzmir

Alt 01-02-2008 #10
acaba Wiew-Page Sorter Wiev işine yarar mı ki
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
master sayfa corel, master sayfa, master page, draw master, corelde master sayfa, mastersayfa, yan yana sayfa