Corel'de Tram Sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel'de Tram Sorunu ...

Corel'de Tram Sorunu
emococuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emococuk(25)

Grafiker / Diyarbakır

Corel'de Tram Sorunu

Alt 21-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar geçende yazdım saolsun kimse yardımcı olmadı bana sorunum şu corel 9 kullanıyorum aydıngere çıktı aldığımda tramlarım iyi çıkmıyor tramların iyi çıkması için ne yapmam gerekiyo ??? yardımlarınızı bekliyorum:crying:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 24-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hangi desenler üzerinde tram sorunu yaşadığınızı belirtirmisiniz resim mi yoksa kullandığınız desenlerde mi tram var. bunu belirtirseniz size ayrıntılı anlatırım.
Bu mesajdan alıntı yap
besnili02 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

besnili02

Grafiker / Ankara

Alt 24-05-2011 #3
tram kullanıyorsan aydıngeri unutacaksın
tramının dört dörtlük çıkmasın istiyorsan film alacaksın...
Bu mesajdan alıntı yap

emococuk(25)

Grafiker / Diyarbakır

Alt 25-05-2011 #4
kendim oluşturduğum tramlarda sorun var yani desenlerde... tramların filmde iyi çıktığını biliyorum ama aydıngerde dört dörtlük olmasada yinede iyi çıkmasını istiyorum çünkü bildiğim başka yerler var aynı yazıcı türünden aydıngere iyi çıktı alıyorlar acaba benim yazıcı ayarlarımda mı bi sorun var. teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 25-05-2011 #5
şu kontrolleri yapmalısınız,
1)- renk modu rgb de kalmış olabilir (bir ihtimal)
2)-kullandığınız yazıcı postscript ise print menüsünden yazıcının gelişmiş ayarlarında dpi seçenekleri çıkar. tram ayarlarını buradan yapabilirsin geniş ve dolgun çıkması için.

bunları bir kontrol edip sorun devam ederse daha geniş çaplı bir çözüm önerisinde bulunabilirim,
şimdiden kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-05-2011 #6
Ben'de bişey eklemek istiyorum;
Kaşe yaparken gereken aydınger deki laser baskıyı koyulaştırmak için
bir bezi selülozik tiner ile nemlendirirdik ve baskılı yüzü beze gelecek şekilde aydıngeri, üzerinde 3-5 saniye tutardık işe yarardı.
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 25-05-2011 #7
Ben'de bişey eklemek istiyorum;
Kaşe yaparken gereken aydınger deki laser baskıyı koyulaştırmak için
bir bezi selülozik tiner ile nemlendirirdik ve baskılı yüzü beze gelecek şekilde aydıngeri, üzerinde 3-5 saniye tutardık işe yarardı.
evet bizde bu yöntemi deniyoruz renkler koyulaştığı için film banyodada daha iyi sonuç alıyosun
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 25-05-2011 #8
kullandığınız yazıcınızın marka ve modelini bilmiyorum ama Print penceresinde postscript menüsünün sol en alt tarafında bulunan screen frequency ayarlarını kullanıyor musun? Yazıcının 1200 dpi veya 600 dpi ayarından ayrı olarak bu ayar da çıktıdaki tram değerleri konusunda etkilidir. Yazıcıyı 1200 dpi ayarla ve buradaki iki farklı ayarda çıktı alırsan farklı olduğunu göreceksin.

*yukarıda namestee ve deniz bahtiyar arkadaşlarında belirttiği gibi aydınger çıktısındaki tramları koyulaştırmak için solvent sprey 'ler var bu küçük bilgi ile çok kaliteli aydınger filmi de oluşturabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

emococuk(25)

Grafiker / Diyarbakır

Alt 26-05-2011 #9
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar kaşe dökümü için aldığım aydıngerleri solvent & karartıcı sprey ile zaten karartıyorum ben. Bu faydalı oluyor zaten. Murat MARDAR ve namasteeee )) abi söylediğiniz ayarları bulamadım belki size kullandığım yazıcı markasını söylersem bana yardımcı olabilirsiniz HP laserjet P2055d tşk. ederm..
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 26-05-2011 #10
farklı bi yöntem söyliyim bende. corelde yaptığın iş tek sayfa anlaşılan. psd ya da tif olarak exportla sonra photoshoptan açıp siyahın ton doygunluk değerini arttır. bu şekilde sorunun çözülmüş olur. yazıcı ayarlarında da fast res özellikli yazıcı ise (hp 1100 üstü modellerde vardır) fastres özelliğini de 1200 dpi olarak kullan.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları