Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :)

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :) Sponsorlu Bağlantılar Corel aşıkları, matbaacılar, baskıcılar, eğitimciler.. Şu cahil cühelaya bir yardımcı olun Önümü göremiyorum lütfen beni aydınlatın.. Corelde page1 page2 page3 şeklinde farklı segmeler halinde hazırladığım 70 sayfalık kitap ...

Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :)
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Dosya22

Alt 09-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corel aşıkları, matbaacılar, baskıcılar, eğitimciler.. Şu cahil cühelaya bir yardımcı olun Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :)
Önümü göremiyorum lütfen beni aydınlatın..

Corelde page1 page2 page3 şeklinde farklı segmeler halinde hazırladığım 70 sayfalık kitap çalışmamı yine matbaanın isteği üzerine jpeg olarak export etmem gerekiyor.
Buraya kadar her şey yolunda, lakin bunları ayrı ayrı kaydetmek yerine biraz araştırma sonrası VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemine ulaştım.
Harika bir özellik yalnız beni düşündüren bu yöntemin dönüşümü..

Sormak istediğim nokta da burası, bu yöntemi kullanarak çoklu kaydedip, baskıya iş gönderen arkadaşlar var mı?
Varsa baskıda sorun yaşadı mı, bunları öğrenmek istiyorum..

Belki baskıcı arkadaşlarında bilgisi vardır bu konuda...

Umarım sorularıma yanıt bulurum.. Teşekkür ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

musdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdemir(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Corel aşıkları, matbaacılar, baskıcılar, eğitimciler.. Şu cahil cühelaya bir yardımcı olun Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :)
Önümü göremiyorum lütfen beni aydınlatın..

Corelde page1 page2 page3 şeklinde farklı segmeler halinde hazırladığım 70 sayfalık kitap çalışmamı yine matbaanın isteği üzerine jpeg olarak export etmem gerekiyor.
Buraya kadar her şey yolunda, lakin bunları ayrı ayrı kaydetmek yerine biraz araştırma sonrası VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemine ulaştım.
Harika bir özellik yalnız beni düşündüren bu yöntemin dönüşümü..

Sormak istediğim nokta da burası, bu yöntemi kullanarak çoklu kaydedip, baskıya iş gönderen arkadaşlar var mı?
Varsa baskıda sorun yaşadı mı, bunları öğrenmek istiyorum..

Belki baskıcı arkadaşlarında bilgisi vardır bu konuda...

Umarım sorularıma yanıt bulurum.. Teşekkür ederim..

Neden Jpeg? O matbaacı kafayı mı yemiş?
Ctrl + E / Publish to PDF sorunsuz en kesin çözüm!
ayrıca tüm corel versiyonlarında hiç bir sorun olmadan açılabilir ve baskı için ctcp için en uygun gönderim metodudur.
sen bu şekilde gönder...
Bu mesajdan alıntı yap
Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 09-09-2012 #3
Herhangi bir çalışmayı jpeg baskıya göndermedim anladığım kadarıyla mevcut çalışmayı jpeg yapıp baskıya gönderceksiniz, pek tavsiye etmem ama 342 dpi cmyk olarak jpeg export etseniz bile orjinale yakın bir görüntü elde edebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam jped değilde .tif olarak veya pdf olarak gönderirdim. . .
Bu mesajdan alıntı yap
harunirgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harunirgin

Grafiker / Sakarya

Alt 10-09-2012 #4
Bak şimdi ben de merak ettim topram Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :) Sanırım biraz visual basic ya da programlama dili bilmek gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-09-2012 #5
Neden Jpeg? O matbaacı kafayı mı yemiş?
Ctrl + E / Publish to PDF sorunsuz en kesin çözüm!
ayrıca tüm corel versiyonlarında hiç bir sorun olmadan açılabilir ve baskı için ctcp için en uygun gönderim metodudur.
sen bu şekilde gönder...
Matbaacı değilde benim leyla müşterilerim sağolsun neredeyse bin dereden su getirteceklerdi bana Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :)

Matbaayla görüştüm dedim jpeg ne ayak Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :) PDF istediler Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :)

Herhangi bir çalışmayı jpeg baskıya göndermedim anladığım kadarıyla mevcut çalışmayı jpeg yapıp baskıya gönderceksiniz, pek tavsiye etmem ama 342 dpi cmyk olarak jpeg export etseniz bile orjinale yakın bir görüntü elde edebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam jped değilde .tif olarak veya pdf olarak gönderirdim. . .
Öneri ve bilgi için teşekkürler :smile:

Bak şimdi ben de merak ettim topram Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :) Sanırım biraz visual basic ya da programlama dili bilmek gerekiyor.
Ya kullanan yok sanırım Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :) Nediye toolda görünüyor bu özellik o halde Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :)
Programlama dili veya visual basicle alakası olduğunu sanmıyorum ama araştırmakta fayda var tabi Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :)
Bu mesajdan alıntı yap
musdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdemir(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-09-2012 #6
Matbaacı değilde benim leyla müşterilerim sağolsun neredeyse bin dereden su getirteceklerdi bana Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :)
Matbaayla görüştüm dedim jpeg ne ayak Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :) PDF istediler Corelde VBA (visual basic applications) macros özelliği ile çoklu kaydetme yöntemi! Yardım lazım :)
hadi bakalım ben sana yardım ettim sende bana yardım et;
benim bir çözemediğim sorun var,
normal üyeyim özel mesaj şansım yok ama senin
bu imkanın var, bana yardım edermisin?
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-09-2012 #7
hadi bakalım ben sana yardım ettim sende bana yardım et;
benim bir çözemediğim sorun var,
normal üyeyim özel mesaj şansım yok ama senin