corelde virüs sorunu

Corel Draw - corelde virüs sorunu Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar corel dosyaların içine yerleşen virüslerden nasıl kurtulabilirim? açarken veya obje kopyalarken çok zaman geçiyo sadece bir karenin kopyalanmasını bile 5 dakika beklediğim oluyo üstelik lisanslı Eset smart ...

corelde virüs sorunu
istanblue34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istanblue34

Grafiker / İstanbul

corelde virüs sorunu

Alt 18-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar corel dosyaların içine yerleşen virüslerden nasıl kurtulabilirim?
açarken veya obje kopyalarken çok zaman geçiyo sadece bir karenin kopyalanmasını bile 5 dakika beklediğim oluyo
üstelik lisanslı Eset smart securty tarama yapmama
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 18-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
virüsten olduğundan emin misin corelin ağır çalışmasının bir çok nedeni var bunlarla ilgiliCorel Draw Dersleri: Coreli Daha Hızlı Nasıl Kullanabilirim-2 bu vb. birçok bilgi forumda mevcut faydalanbilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 18-05-2011 #3
corel draw 'ın hangi versiyonunu kullanıyorsunuz? çözüm üretebilmek adına soruyorum....
Bu mesajdan alıntı yap

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 18-05-2011 #4
x4 kullanıyorum
corelin yavaşlığı değil çünkü her dosyada uzun açmıyor
bazı dosyaların içine virüs yerleşmiş o dosyalar çok geç açılıyo
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 18-05-2011 #5
x4 kullanıyorum
corelin yavaşlığı değil çünkü her dosyada uzun açmıyor
bazı dosyaların içine virüs yerleşmiş o dosyalar çok geç açılıyo

Bir virüsün etkileri bilgisayarda anormal yavaşlama, Windows uygulamalarında beklenmeyen hata mesajları (application error, system fault, missing files vs. gibi), bilgisayarın kilitlenmesi, rastgele DOS işletim sistemine dönmesi, normalde açılan dosyaların açılmaması, anormal sesler/görsel davranışlar ya da bilgisayarınızın isteğiniz dışında işlemler yapmaya başlaması şeklinde kendini gösterebilir. Bu anlattığım genel bir virüs tanımlamasıydı fakat sizin bahsettiğiniz; corel dosyalarına virüs bulaştığı yönünde sıkıntınızın bence sebebi virüsmüdür? bu tartışılır....

Sizin bazı dosyaları açarken çok bekleme sorununuzun nedenleri ise;

1-) Color Styles kullanımına bağlı olarak CorelDRAW bir dökümanı açarken ya da kaydederken Color Style'ları da okumaya/kaydetmeye çalışır. Bu işlem ile ilgili bir .dll dosyası bu gecikmeye sebep oluyor. Color Styles penceresini açtığında çok renk varsa dosyanın açılmasını yavaşlatan bir sebeptir.

2)- SP1 ve SP2 yamalarını ( düzeltmelerini) yüklemediyseniz bu tarz sıkıntılara sebep olabilir.

3)- dosyaları (open) aç komutuyla çağırıyorsunuz yoksa (import) getir komutuylamı çağırıyorsunuz. dosya isminin çok uzun olmasıda corel 'in bir kararsızlık yaşamasına sebeptir. sorun kaynağı corelapp.ini dosyasında, dosya varsayılan olarak "...\Documents and Settings\%UserName%\Application Data\Corel\GraphicsXX\User Config\corelapp.ini" yolunda bulunuyor.Dosyayı açtıktan sonra [TempPaths] bölümüne gelip uzun olan temp dosyası yolunu kısaltın. Örneğin "0=c:\Temp\" gibi. Win 7 de bu yolun ismi "C:\Users\[Kullanıcı Adı]\AppData\Roaming\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X4\User Config" bunuda deneyebilirsiniz.

4)-Corel 'in kulllandığı temp klasörünün doluluğu ;C:\Documents and Settings\(Kullanıcı adı)\Local Settings\Temp klasörünü boşaltmayı deneyin.

5)- Yavaş açılan dosyayı corelde açın (ctrl + a) yani hepsini seçin corelin içinde (ctrl + x) yani seçileni kesin ve daha sonra (ctrl + n) yeni dosya açın ve (ctrl + v) paste kaydedin. bu dosyayı tekrar herhangi bir yere (ctrl + shift + s) kaydedin içerik diğeriyle aynı olmasına rağmen dosyanın boyutunun küçüldüğünü ve çok daha hızlı açıldığını göreceksiniz.

Tüm bunları deneyip yinede çözüm alamazsanız Corel'i fabrika ayarlarına döndürün. Corel açılırken F8 tuşuna basarak...

Corel Draw Programsal Sorunlar ve Çözüm Adımları / 1

Tüm Corel Draw Kullanıcı Arkadaşların Dikkatine !

corel x5 te kaydedilen dosyanın açmama sorunu

bu konularada bakmanızı ısrarla tavsiye ediyorum!

faydalı olamsı dileğiyle......
Bu mesajdan alıntı yap

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2011 #6
çok teşekkür ederim Murat alakan için hepsini ayrı ayrı inceleyip deniycem
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 19-05-2011 #7
çok teşekkür ederim Murat alakan için hepsini ayrı ayrı inceleyip deniycem

bir bakın olmazsa buradan yazarsınız üzerinde düşünüp çözüm üretmeye çalışalım
Bu mesajdan alıntı yap

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2011 #8
hepsini denedim bi değişiklik yok malesef
win 7 kullanıyorum acaba x5 kursam daha etkilimi olur?
ayrıca yakın zamanda dosyaları yedekleyip format attım ama değişiklik olmadı
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 23-05-2011 #9
hepsini denedim bi değişiklik yok malesef
win 7 kullanıyorum acaba x5 kursam daha etkilimi olur?
ayrıca yakın zamanda dosyaları yedekleyip format attım ama değişiklik olmadı

evet win 7 de X5 daha iyi performansla çalışıyor tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

istanblue34

Grafiker / İstanbul

Alt 26-05-2011 #10
x5 i kurdum gerçekten çok iyi çalışıyo renk kaliteside bi harika ama virüslü dosyalarım yine geç açılıuyor malesefcorelde virüs sorunu
neyseki yeni dosyalara bulaşmıyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları