corelde yazı sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corelde yazı sorunu ...

corelde yazı sorunu
mecaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecaz

Eğitimci / Aydın

ünlem

corelde yazı sorunu

Alt 01-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel de yazdıgım bir yazıyı graphic olarak masaüstüne kaydediyorum daha sonra bu yazıyı photoshopta çalıştıgım fotografın üzerine yerleştirmek istiyorum ama yapamıyorum.resmin içi boş çıkıor yardımcı olabilecek biri varmı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 01-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Corelde yazdığınız yazıyı tiff yada eps olarak export ederek photoshopa alırsanız sanırım sorununuz çözülür.
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 01-04-2011 #3
siz daha sorununuzu tam olarak anlatamamışsınız ki nasıl yardımcı olalım corelde neden yazıyı yazıp photoshopa almaya çalışıyorsunuz baştan ps yazsanız daha kolay değil mi ayrıyetden illa corelde yazıcam diyorsanız yazıyı hangi formatda attınız ps de açmak için o formata uygun göndermeniz gerekli...
Bu mesajdan alıntı yap

mecaz

Eğitimci / Aydın

Alt 01-04-2011 #4
arkadaşım bu konuda biraz yeniyim.Çözüm arıyorum yanlıs anlatmıs olabilirim.corel formatında kayıt ettim.ama arkadaşımın dediği şekilde tiff ya da eps uzantıları görünmüyor bende 12 kullanıyorum.corelde yazı sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 01-04-2011 #5
arkadaşım bu konuda biraz yeniyim.Çözüm arıyorum yanlıs anlatmıs olabilirim.corel formatında kayıt ettim.ama arkadaşımın dediği şekilde tiff ya da eps uzantıları görünmüyor bende 12 kullanıyorum.corelde yazı sorunu
Corelden Save ya da Save As değil de Export menusunu kullanarak kayıt etmelisiniz. Eğer açmak istediğiniz program Adobe Photoshop ise bu programın desteklediği formatlarda expport etmeniz gerekmektedir. Örnk: .PSD, .JPG vb...

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

mecaz

Eğitimci / Aydın

Alt 01-04-2011 #6
durumu şöyle açıklamak istiyorum.internet gazetelerinin manşet kısımlarındaki gibi bir resmin üzerine yazı yazmak ve bu resmi boyutlandırmak istiyorum.ve yazının arkasına gölge gibi şekiller vermek istiyorum.bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

mecaz

Eğitimci / Aydın

Alt 01-04-2011 #7
Corelden Save ya da Save As değil de Export menusunu kullanarak kayıt etmelisiniz. Eğer açmak istediğiniz program Adobe Photoshop ise bu programın desteklediği formatlarda expport etmeniz gerekmektedir. Örnk: .PSD, .JPG vb...
teşekkür ederim arkadaşım..export özelliğini kullandım.ayrıca photoshopa resmi atınca magic wand tool aracını seçerek bi işlem yapıyorduk sanırım, ama hatırlayamıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 01-04-2011 #8
teşekkür ederim arkadaşım..export özelliğini kullandım.ayrıca photoshopa resmi atınca magic wand tool aracını seçerek bi işlem yapıyorduk sanırım, ama hatırlayamıyorum
Forumda bu konularda bir çok anlatım var. Lütfen biraz araştırma yapınız.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap