Corel'de Yazıya Kavis Verme

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel'de Yazıya Kavis Verme Sponsorlu Bağlantılar Selamün Aleyküm, Arkadaşlar yukarıda gördüğünüz böyle bir düzyazıyı, Corel'de aşağıdaki kavisli bir yazıya nasıl dönüştürebiliriz?, yani Elipse(daire) özelliğini kullanmadan, direkt yazılan bir düzyazıyı, kavisli bir yazıya dönüştürmek istiyorum, ...

Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 18-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamün Aleyküm,

Arkadaşlar yukarıda gördüğünüz böyle bir düzyazıyı, Corel'de aşağıdaki kavisli bir yazıya nasıl dönüştürebiliriz?, yani Elipse(daire) özelliğini kullanmadan, direkt yazılan bir düzyazıyı, kavisli bir yazıya dönüştürmek istiyorum, Corel'de böyle bir özellik var mı arkadaşlar?, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

_Anathema_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
F5 ile düz bir çizgi çizip üzerine text tool ile tıkladığınızda o çizginin üzerine yazıyı yazarsanız sonra F10 yaparak çizgiye şekil verebilirsiniz.yazıda çizgiyle beraber şekil alacaktır.işlem bittikten sonra ctrl k ile ayırmanız gerekiyor.umarım yardımcı olmuşumdur.Kolay gelsin Corel'de Yazıya Kavis Verme
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 18-05-2010 #3
Çok teşekkür ediyorum, güzel bir yöntem, bayağı uğraşmak lazım, Corel'de farklı şekillerde kavisli yazı formatları var. Bazı programları biliyorum, düzyazıyı kavisli yazıya, farklı şekillere(yıldız-dikdörtgen vs.) dönüştüren özelliklere sahip, Corel'inde böyle bir özelliğinin olabileceğini düşünüyordum. Çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 23-05-2010 #4
bu şekilde bir kavis vermek için fit to path dışında envelope ile de bunu yapabilirsiniz. yukarıda verdiğiniz örneği envelope ile yapmak kolaydir. iyi calismalar.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 23-05-2010 #5
Çok teşekkür ederim, pratik bir yöntem.
Bu mesajdan alıntı yap