Corelde Yazıyı Çember Etrafında bükme

Corel Draw - Corelde Yazıyı Çember Etrafında bükme ...

Arectron isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arectron

Öğrenci (Diğer) / Elazığ

Alt 12-12-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar,

Sitenize yeni üye oldum.

Kendim Elektronik işleriyle uğraşıyorum. Ara sıra tasarladığım cihazlar için corel draw da ön panel, Tuş takımı, Kontrol paneli gibi tasarımlar yapmam gerekiyor.

Profesyonel olarak corel kullanamıyorum işim dolayısıyla. Bir konuda takıldım yardımınıza ihtiyacım var.

Acil Stop Butonu çizmem Gerekiyor. Basit Bir çalışma yaptım. Yazıyı çemberin etrafına yazarak eğik çıkmasını sağlamaya çalıştım. Fakat yazıyı bükme işlemi istediğim gibi olmadı malesef

photo uploader

Sonuç resimdeki gibi.

Ben yazıların çemberin etrafında bükülmüş olmasını istiyorum. Bu şekilde oluyor nispeten ama resimde gördüğünüz gibi karakterlerde hafiften yatık çıkıyor. Bunu çözmedim bir türlü. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-12-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı seçtikten sonra Text/ Fit Text To Path seçeneği ile bükerseniz sorun olmaması gerekir ...
Bu mesajdan alıntı yap
Arectron isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arectron

Öğrenci (Diğer) / Elazığ

Alt 13-12-2012 #3
Teşekkür ederim Dediğiniz yöntemle hallettim.

Bir sorum daha olacak yalnız.

Söylediğiniz yöntemle yazıyı herhangi bir çember etrafında bükebiliyorum. Fakat yazının konumu yine benim elimde. Ben yazıyı dairenin üstüne eşit bir şekilde konumlandırmak istiyorum. Bunu otomatik yapabilirmiyim. Elle nekadar ayarlasamda eşit olmuyor.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-12-2012 #4
Fit Text To Path komutunu kullanırken üstteki Offset değerini 0 (sıfır) olarak ayarlayın tam ortalı olur ...
Bu mesajdan alıntı yap