coreldeki logonun asıl boyutunu ayarlayamadım...

Corel Draw - coreldeki logonun asıl boyutunu ayarlayamadım... ...

LeroanZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LeroanZ

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 29-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadşlar şimdi bir logo yapıyorum corel daha rahat olduğundan corel üzerinden çalışıyorum mesela benim normal logo ölçüm 915x110 fakat corelde bunu ayarlayamıyorum bir türlü çok büyük çıkıyor, png olarak kaydediyorum, renk bozuk çıkıyor boyutunu ayarlayamıyorum, ben corelden çalışıp her rengini koruyarak istediğim ölçülerde nasıl yapıcam ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graftx3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graftx3(31)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 30-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Eğer Exportlarken Jg Formatına Aktarmaya Çalışıyosan; 72 Dpi Yapman Lazım. Muhtemelen 300 Dpi auto veriyodur. 72 dpi çalışmanın gerçek boyutunu exportlar. fakat anlayamadığım nokta şuki sen 500 dpi da bile exportlasan kullandığın yerden ölçüsünü değiştiremiyormusun?
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(45)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 30-01-2009 #3
ruler (cetvel) ayarların cm demi mm demi onlara bir bak öyle dene normalde corel 1/1 gönderir çalışmayı sen hangi ebatta yapsanda
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 30-01-2009 #4
4 Adımda işlem tmm

Burada dikkat edeceğin yerleri işaretledim.. Birde Mutlaka sonucu Cm cinsinden istiyorsan sayfanı Cm olarak çalış.. aslında boyut değişmez ama ölçü cinleri farklı olursa ölcü seni yanıltır.

Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(45)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 30-01-2009 #5
corel x4 de 600 dpi gönderdim png ebatlarda değişiklik olmadı png olarak-1200 dpi da jpeg olarak gönderdim gene bir değişikli yok eğer problemi gene çözemediysen coreli resetle başlangıç ayarlarına geri dönecektir coreli açarken F8 tuşunu basılı tutarsan problem çözülür büyük ihtimal
Bu mesajdan alıntı yap
sLyman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sLyman(29)

Grafiker / Mersin

Alt 31-01-2009 #6
915x110 ölçü ne ise coreldede o ölçüye denk getirmelisin. şayet o ölçü Pixel ise coreldeki ölçü biriminide o şekilde ayarlarsan Dpi önemli değil istediğin gibi atabilrsin
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
asil, ayarlayamadim, boyutunu, coreldeki, logonun