corelden baskıya verme

Baskı - corelden baskıya verme ...

corelden baskıya verme
mct0033 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mct0033(31)

Grafiker / Ankara

corelden baskıya verme

Alt 15-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corelde hazırladığım çalışmaları tiff CMYK olarak export ediyorum ancak baskıda renkler çok bozuluyor.opacity değerleri düşürülmüş gibi çıkıyor baskılar. photoshopta tekrar renklendirme yaptıgımda bir sorun olmuyor. bunu direk corelden aldığımda sorun çıkarmaması için ne yapabilirim? konu daha önce açıldımı bilmiyorum ama bulamadım ben. verildiyse özür dilerim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 15-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Corel'den PDF yapmak
Bu konu altında paylaştım. İşine yarayabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 15-01-2009 #3
corelin pratikliğini çok seviyorum ama şu bahsettiğin sorunlarından dolayı kullanmak istemiyorum malesef... Corelde bahsettiğiniz şeyler normal, verdiğiniz transparanlıkları gölgeleri tiff yapılırken kendine göre dönüştürüyor... renk canlılığı konusunda resimleri CMYK kullanıyorsan renkler değişmez normalde... corelde yapacağın işlerde, lens, gölge, RGB resimler kullanmamaya çalışırsan süprizlerle karşılaşmazsın... corel sonuçta vektörel çizimlerde iyi sonuç veren bir program... resim, efekt ağırlıklı çalışmalar corele göre değil.
Bu mesajdan alıntı yap
mct0033 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mct0033(31)

Grafiker / Ankara

Alt 15-01-2009 #4
sırf yazı olan bir çalışmada da aynı sorunları yaşıyorum. koyu mavi olan zemin grimsi şekilde çıkıyor karşıma. corelden baskıya verme
Bu mesajdan alıntı yap
apricot isimli Üye şimdilik offline konumundadır

apricot(46)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-01-2009 #5
ekran renk ayarların kalibre değildir.
Corel renk ayarın CMYK mı ona bak. Yoksa tasarım başka baskı başka zordur biraz
Bu mesajdan alıntı yap
kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 15-01-2009 #6
sırf yazı olan bir çalışmada da aynı sorunları yaşıyorum. koyu mavi olan zemin grimsi şekilde çıkıyor karşıma. corelden baskıya verme
bu denli büyük çapta bir farklılık olmaması lazım tamam biraz soluk olabilir
ama renkteki başkalaşma sadece corelden kaynaklanıyor olmayabilir
çünkü ben bahsi geçen sistem ile bu kadar büyük bir sıkıntı yaşamadım
Bu mesajdan alıntı yap
hens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hens

Grafiker / Balıkesir

Alt 08-02-2009 #7
Sayın grafikerler net üyeleri sizlerden gerçekten ihtiyacım olan bir konuyu anlatmanızı istiyorum corelx3 de hazırladığım 3kırımlı bir broşür var . fakat ben hazırladım ama ilk işim ilk baskıya verilicek olna iş korkuyorum bana ne eler yapmam gerektiğini yazarmısınız
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 08-02-2009 #8
Sayın grafikerler net üyeleri sizlerden gerçekten ihtiyacım olan bir konuyu anlatmanızı istiyorum corelx3 de hazırladığım 3kırımlı bir broşür var . fakat ben hazırladım ama ilk işim ilk baskıya verilicek olna iş korkuyorum bana ne eler yapmam gerektiğini yazarmısınız
resimleri cmyk kullan, lens özelliği kullandıysan transparan bitmap'e çevir, drop shadow verdiysen onları break apart ile ayırıp gölgeleri transparan bitmape çevir, baskıya tiff olarak exportlayıp yolla, tif yaparken anti asigle sekmesini işaretlemeyi unutma sakın, 305 dpi yapman gerektiğini söylemelimiyim bilmiyorum corelden baskıya verme birde tif yaptıktan sonra PS'de açıp %100 görünümde adım adım işini kontrol et herhangi bir hata varmı diye.. kolay gelsin kardeşim.
Bu mesajdan alıntı yap
kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 08-02-2009 #9
sorunu yanlış bölümde sormuşsun
ben de bir detayı belirtmek istiyorum
umarım çalışmanı kağıt ölçülerinin
1'er cm içine çalışmışsındır
(zemin deseni hariç: yazıları ve resimleri)
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 08-02-2009 #10
corelin pratikliğini çok seviyorum ama şu bahsettiğin sorunlarından dolayı kullanmak istemiyorum malesef... Corelde bahsettiğiniz şeyler normal, verdiğiniz transparanlıkları gölgeleri tiff yapılırken kendine göre dönüştürüyor... renk canlılığı konusunda resimleri CMYK kullanıyorsan renkler değişmez normalde... corelde yapacağın işlerde, lens, gölge, RGB resimler kullanmamaya çalışırsan süprizlerle karşılaşmazsın... corel sonuçta vektörel çizimlerde iyi sonuç veren bir program... resim, efekt ağırlıklı çalışmalar corele göre değil.

yaklasık 4 yıldır corel kullanıyorum bugune kadar ahım şahım bir sorunla karsılasmadım el ilanından tutunda kataloğa kadar pek çok renkli işim baskıya gitti simdi resim efekt agırlıklı çalışmalar corele uygun değil derken ne kastettiğinizi anlamadım ama bir iş yapıyorsanız heleki bu iş renkli tabir ettiğimiz bir işse resim kullanmamanız abes olur zaten corel bence güçlü bir program ama her program gibi onuda kullanmayı bilmek gerek bazı aksaklıklar özellikle kullanıcıdan kaynaklanıyor ve bir hata oluştumu ne yazıkki sorunu hemen programda arıyoruz bakın corelde yaptıgınız bir işi neden tiff yaptıgınızı anlamadım eger dogru sekilde dekupe etmişsseniz ve tiff olarak kaydedip corele almıssanız çalışmayı tiff olarak export etmeniz gerekmez tabi başka programda kullanılmayacaksa kaldıki o zamanda o programda calısmanız daha saglıklı olur renkler hususunda ben corelde photoshopta yaptıgım ve kaydettiğim renk ayarlarını kullanıyorum bunuda tools/color management seceneginden ayarlıyorum ve sorun yasamadım en son olarak efekt olayına gelince freehand kullanırken efekt vermek için photoshopa geçer orda efekt verir sonra kaydedip freehande alırdık corel bu derttende kurtardı ben efektlerde sorun yasamadım dediğim gibi cogu zaman işi bitmap bile yapmadan yolluyorum ve emin olun sorunsuz geliyor yeni arkadaslara tavsiyem biraz arastırmacı olmak bu forumda corelle alakalı cok fazla baslık var eger br hata varsa muhakkak bir sebebi vardır
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
baskiya, corelden, verme