corelden direk folyo kesim

Corel Draw - corelden direk folyo kesim ...

ŞAHİN REKLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ŞAHİN REKLAM(30)

Baskıcı / İstanbul

Alt 30-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar dgı omega folyo kesim makinam var acaba ben bu makinaya corelden direk yazı gönderip kesebilirmiyim kesiliyorsa bu işlem nasıl yapılıyor acil yardıma ihtiyacım var
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dedekasap isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dedekasap(38)

Grafiker / Gaziantep

Alt 30-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kardeş poloturun markası neydi yazarsan yardımcı olurum ben de corelide kesiyorum
benimki GRAFTECE ADINI YANLIŞ YAZMIŞ OLA BİLİRİM AYNI MARKAYSA HALEDERİZ.
Bu mesajdan alıntı yap
grafik_19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafik_19(33)

Grafiker / Çorum

Alt 19-06-2008 #3
Ben Yaparım Senın ışi Bende çorumda Reklamcıyım Makınan Kaclık Nerdı Bılgılerı Yaz Bana Ben Yapayım Sana

kesersin dgı sa 60 lık ıse rahat kesersın ben kulanıyorum cunku
Bu mesajdan alıntı yap
Mehmet NAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet NAS(35)

Grafiker / Şırnak

Alt 19-06-2008 #4
arkadaşlar dgı omega folyo kesim makinam var acaba ben bu makinaya corelden direk yazı gönderip kesebilirmiyim kesiliyorsa bu işlem nasıl yapılıyor acil yardıma ihtiyacım var
bildiğim kadarıyla corelden direkt kesebilirsiniz,
ama 'dgı omega' ayarlarını bilmiyorum.
benimki, fast cut gcc 61'lik kesebiliyorum.

Ben Yaparım Senın ışi Bende çorumda Reklamcıyım Makınan Kaclık Nerdı Bılgılerı Yaz Bana Ben Yapayım Sana
kesersin dgı sa 60 lık ıse rahat kesersın ben kulanıyorum cunku
yardımınız için sağol, yalnız forumda ard arda (flood) mesaj yazmak forum kurallarına aykırıdır.
2. mesajınızı yazmak için 1. mesajınızın 'düzelt' botununu kullanabilirdiniz.
teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
tabelacı01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tabelacı01

Grafiker / Adana

Alt 25-07-2008 #5
selam arkadaşlar
bu konuda yardımcı olabilecek hiç kimseyi göremedim o kadarmı zor ya
corelden söz açılınca mangalda kül bırakmayanlar burada kilitleniyor.
ben faydalanmak için buraya üye oldum ama faydakanamıyorum
sorum şu
corelcilere yada konu ile ilgilenenlere
corelden direk folyo kesimi nasıl yapılır sıfırdan anlatırsanız çok memnun olurum
makinam roland cj 70
iyi günler iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 26-07-2008 #6
Arkadaşlar Bu corelden kesime son noktayı koyalım.Sitede bayağı kalabalık oluyor.
önce plotterinizin yazıcı sürücülerini tedarik edip plotterinizi yazıcı olarak windowsa tanıtın.
Yazıcının tanıtılmasınıda açıkça yazayım.plotteri hangi porta bağlıyorsunuz dikkat edin.com portuna bağladıgınız plottere,lpt kablo takarsanız kesim yapmaz port ayarlarını dogru yapın
yazıcıyı kurduktan sonra özelliklerine girerek sayfayı yatık yapın.plotterimizi yazıcı olarak tanıttık,sıra geldi kesime
Coreli açıyoruz (sürüm fark etmez) yazımızı yazıyoruz,convert ediyoruz,quitline pen diyalog dan hairline saç teli kalınlıgında şizgi veriyoruz,kesilecek olanı seçili iken yazıcıya yolluyormuş gibi Print tıklıyoruz.print penceresinde.önce selection radyo düğmesini check ediyoruz,layout tıklayıp top left corner seçiyoruz.keseceğimiz yazı yada şekil sayfanın üst köşesine oturmuş olur.
Kesilecek yazının en ve boyundan 3 ile 5 cm arası fazla folyo elde kesip plottere yerleştiyoruz.print tıkladığımız anda plotter kesmeye başlayacaktır.umarım anlatabilmişimdir. bu kadar izahattan sonra kesemiyorsanız.hatayı kendinizde arayın.kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
eraykantarci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eraykantarci

Baskıcı / Bartın

Alt 30-12-2008 #7
merhabalar
bende fastcut gcc 61 lik plotter var
corelden direk kesim için tam olarak ne yapmam gerekiyo ve varsa plotter için gerekli dosyaları bana atabirlirmisin
şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Bloodensty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bloodensty(38)

Grafiker / Sakarya

Alt 15-01-2009 #8
ben de roland servo 60 lık kullanıyorum ve corelden kesiyorum hiç programıyla filan uğraşmıyorum. diğer makinalarında mutlaka sürücüleri vardır. bulursan kullanabilirsin. ama hatırlatayım kesilecek yazı vs renk dolgusu olmayacak ve kontör hairline seçili olacak...
Bu mesajdan alıntı yap
bartinli_cakabo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bartinli_cakabo

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 29-10-2009 #9
Arkadaşlar Bu corelden kesime son noktayı koyalım.Sitede bayağı kalabalık oluyor.
önce plotterinizin yazıcı sürücülerini tedarik edip plotterinizi yazıcı olarak windowsa tanıtın.
Yazıcının tanıtılmasınıda açıkça yazayım.plotteri hangi porta bağlıyorsunuz dikkat edin.com portuna bağladıgınız plottere,lpt kablo takarsanız kesim yapmaz port ayarlarını dogru yapın
yazıcıyı kurduktan sonra özelliklerine girerek sayfayı yatık yapın.plotterimizi yazıcı olarak tanıttık,sıra geldi kesime
Coreli açıyoruz (sürüm fark etmez) yazımızı yazıyoruz,convert ediyoruz,quitline pen diyalog dan hairline saç teli kalınlıgında şizgi veriyoruz,kesilecek olanı seçili iken yazıcıya yolluyormuş gibi Print tıklıyoruz.print penceresinde.önce selection radyo düğmesini check ediyoruz,layout tıklayıp top left corner seçiyoruz.keseceğimiz yazı yada şekil sayfanın üst köşesine oturmuş olur.
Kesilecek yazının en ve boyundan 3 ile 5 cm arası fazla folyo elde kesip plottere yerleştiyoruz.print tıkladığımız anda plotter kesmeye başlayacaktır.umarım anlatabilmişimdir. bu kadar izahattan sonra kesemiyorsanız.hatayı kendinizde arayın.kolay gelsin
ploterler konusunda uzmanlığın diğer mesajlarından da belli oluyor....
Bende bi tane roland pnc 960 var driverini indirdim pc'ye yazıcı olarak tanıttım...
ploter pc ye com2 den bağlı. coreldende söylediğin gibi ayarları yaptım ama print dediğim zaman makina hiç bir işlem yapmıyor. sağ alt tarafta bu belge yazdırılamadı diyor....nerde eksik yapmış olabilirim acaba.. ilgilenirsen çok makbule geçer..

Ama flexiden sorunsuz gönderiyor...
Bu mesajdan alıntı yap
kenasuka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kenasuka(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-02-2010 #10
arkadaşlar ben de daha önce puma vardı corelden direk kesim yapa biliyordum ama şimdi ana express giye bir dandiri dundük bir makina var onla bir türlü corelden direk kesim yapamıyorum yardımcı olurmusun
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corelden, direk, folyo, folyo baski, folyo kesim plotter, folyo kesimi, kesim