Corel'den drekt kesim

Folyo kesim - Corel'den drekt kesim ...

Corel'den drekt kesim
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Corel'den drekt kesim

Alt 24-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Roland Plotterde corelden drekt kesim için.
önce plotterinizin yazıcı sürücülerini tedarik edip plotterinizi yazıcı olarak windowsa tanıtın.Roland için </title> <link rel="stylesheet" type="text/css" href="/_layouts/1033/styles/core.css?rev=%2BQ%2B6WMV4S%2BNpLTHwIdHASQ%3D%3D"/> <script type="text/javascript" language="javascript" src="/_layouts/1033/init.js?rev=qX%2BG3yl4pldKy9KbPLXf9w%3D%3D"></scri
Bu lnkden plotterinizin modeline ait sürücüleri indirin.İndirdiğiniz dosyayı kullanarak,yazıcı kuruyormuş gibi plotterinizi yazıcı olarak tanıtın.(Dikkat edin model ve port çok önemli)
Yazıcıyı kurduktan sonra özelliklerine girerek sayfayı yatık yapın Plotterimizi yazıcı olarak tanıttık, Önemli not: Bazı modellerde plotterden rotate yapmak icabedebilir. Sıra geldi kesime
Coreli açıyoruz (sürüm fark etmez) yazımızı yazıyoruz,convert ediyoruz,quitline pen diyalog dan hairline saç teli kalınlığında çizgi veriyoruz, birde mümkünse renksiz yapıp ,kesilecek olanı seçili iken yazıcıya yolluyormuş gibi Print tıklıyoruz.print penceresinde.önce selection radyo düğmesini check ediyoruz,layout tıklayıp top left corner seçiyoruz.keseceğimiz yazı yada şekil sayfanın üst köşesine oturmuş olur.
Kesilecek yazının en ve boyundan 3 ile 5 cm arası fazla folyo elde kesip plottere yerleştiyoruz.print tıkladığımız anda plotter kesmeye başlayacaktır.umarım anlatabilmişimdir. Bu kadar izahattan sonra kesemiyorsanız.Hatayı kendinizde arayın.Yardım almak için iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.Kolay gelsin.Umarım Adminler konuyu sabitler,
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bartinli_cakabo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bartinli_cakabo

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 25-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu konu sürekli tartışılan bir konu...
Yeni arkadaşlara çok yardımcı olacaktır...
Paylaşımda bu işin ehlinden geldiği için
yöneticilerden ricam konunun sabitlenmesidir...
Bu mesajdan alıntı yap

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 25-06-2010 #3
Bu konu sürekli tartışılan bir konu...
Yeni arkadaşlara çok yardımcı olacaktır...
Paylaşımda bu işin ehlinden geldiği için
yöneticilerden ricam konunun sabitlenmesidir...
Teşekkürler Cakabo.Amacımızda bu zaten
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 26-06-2010 #4
Yılmaz aby, çook teşekkür ediyoruz, gayet net ve açık bir anlatım oldu.
Bu mesajdan alıntı yap
develiden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

develiden(56)

Hiç Biri / Kayseri

Alt 30-06-2010 #5
Selam arkadaşlar.Elimde bir gaphtec fc pro cutting 2100 60 a plotter var ikinci el aldım .Bir türlü corelden direk kesim yapamıyorum.Bir yardımcı olabilecek arkadaş varsa tecrübesi olan ,teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
TahaYekeler isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TahaYekeler

Grafiker / İstanbul

Alt 01-07-2010 #6
Açıklama gayet iyi olmuş fakat bizim hala birkaç sıkıntımız var, sanıyorumki bu rotate etmemiz gerektiğinden dolayı.

Elimizdeki makine Roland Camm-1 CM - 24

Bu ağ üzerinde bir bilgisayarda kurulu ve o bilgisayarda 98 işletim sistemine sahip casmate programı kullanılıyor. kesime gidecek işleri önce o bilgisayara atıyoruz oradanda kesiyoruz ama artık ağ üzerinden direk kesimi gerçekleştirdik maşallahı var güzelde kesiyor fakat ! Çözüm bulamadığımız bir sorunla karşılaştık

Kesim alanlarını ters görüyor anladığım kadarıyla

Corel'den drekt kesim

(sayfayı yatay gösterdiğimizde dikey, dikey gösterdiğimizde yatay kesmeye çalışıyor)

Corel'den drekt kesim
(kırmızı alan içinde kesim yapmaya çalışıyor)

yani açılan print previewde görüldüğü gibi rülo besleme doğru gözükmüyor.
sanıyorumki graficar arkadaşımın söylediği gibi makineyi rotate etmek gerekiyor fakat bu konu hakkındada bir bilgiye sahip değilim yardımlarınızı bekliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 01-07-2010 #7
cm 24 ön panelde rotate tuşu mevcut.yazıcılar klasöründe sayfayı yatay yaparsan sorun düzelir.sorunun bu iki şıkta
Bu mesajdan alıntı yap

TahaYekeler

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2010 #8
Yatay ve dikey yaptığımdaki baskı sorununu yukarda resimlerle belirtmiştim zaten yani o şık beni sonuca götürmedi. birde ön panelde rotate yapabilecek işlevde bir tuş bulamadım makinenin önden görünüşü budur hangi tuş olduğu hakkında bir bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Corel'den drekt kesim
Bu mesajdan alıntı yap

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 02-07-2010 #9
Rotate tuşu cm-24 modellerde ,basınç ayarı yaptığın sürgünün yanında dipswitçhler var orada.6 numaralı switçhi on konumuna getirirsen rotate etkinleştirilmiş olur.
Konuyu inceleyen arkadaşlara önemli uyarı.: casmate ve flexisign türevi programlarda önce rotate sonra setup tuşlarına basmak lazım. Corelden drekt kesimde rotate tuşuna basmaya gerek yok.
Mütereddit defalar yazdım,zamanımızda win98 kullanan artık yok gibi.Silkinin biraz, win98 in üstünden kaç adet işletim sistemi geçti.
Açtığımız konu Roland plotterler için tüm işletim sistemlerinde geçerliyken hala win98 ve casmate,signmate gibi demode olmuş program kullanan zihniyete bir anlam veremiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

TahaYekeler

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2010 #10
bende anlam veremiyorum ama böyle bir sistem oturmuş iş yerine girdikten sonra ancak bu sistemi ağ üzerinden gerçekleştirerek biraz daha yeniliğe ayak uydurabildik makinenin yerini değiştirmek bile mümkün değil gibiyken kalkıp gelin bu 98i silelim casmatede neyin nesiymiş yeniliklere açık olalım desemde pek bi faydası olacağını sanmıyorum bu konuda yanlız değilsin Corel'den drekt kesim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları