corel'den export ettiğim dosyayı illustratorde göremiyorum...

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - corel'den export ettiğim dosyayı illustratorde göremiyorum... Sponsorlu Bağlantılar photoshopta katmanlar halinde hazırlanmış bir iş var. bu işi CTRL E ile birleştirip tek katman olarak TIFF kaydediyorum, sonra Corel'a alıp oradan da şeklini yazılarını ayarlayıp Illustratör'e export ...

ahura isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahura

Grafiker / Manisa

Alt 11-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

photoshopta katmanlar halinde hazırlanmış bir iş var. bu işi CTRL E ile birleştirip tek katman olarak TIFF kaydediyorum, sonra Corel'a alıp oradan da şeklini yazılarını ayarlayıp Illustratör'e export ediyorum. illustratör'de açtığımda, outline görünümünde hiçbir şey görünmüyor. ama diğer işlerde bu görünüm var.

acaba sorun ne olabilir?

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sunshine20 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sunshine20

Grafiker / Antalya

Alt 16-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corel ve illustrator birbirine uyumlu programlar değildir bu yüzden çalışmalarda hata alabilirsin sana tavsiyem ya corelde yap çalışmayı yada illustratorde
Bu mesajdan alıntı yap
babushka1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

babushka1

Grafiker / İstanbul

Alt 16-01-2012 #3
photoshopta katmanlar halinde hazırlanmış bir iş var. bu işi CTRL E ile birleştirip tek katman olarak TIFF kaydediyorum, sonra Corel'a alıp oradan da şeklini yazılarını ayarlayıp Illustratör'e export ediyorum. illustratör'de açtığımda, outline görünümünde hiçbir şey görünmüyor. ama diğer işlerde bu görünüm var.

acaba sorun ne olabilir?

Birde PDF olarak göndermeyi deneyiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

ahura

Grafiker / Manisa

Alt 20-01-2012 #4
corel ve illustrator birbirine uyumlu programlar değildir bu yüzden çalışmalarda hata alabilirsin sana tavsiyem ya corelde yap çalışmayı yada illustratorde
çalışma zaten iran'dan hazır geldi photoshopta. onu çevirmemiz gerekiyor illustratore...
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 20-01-2012 #5

acaba sorun ne olabilir?

hazır gelen çalışmayı direk CorelDRAW 'da açıp, gerekli tasarım düzenlemelerini yaptıktan sonra PDF olarak Aİ 'ye çekerseniz sorun yaşamazsınız.

bu tezinize katılmıyorum,
eğer her iki programın ortak yönlerini keşfedebildiyseniz pekala sorunsuz uyumlu
bir biçimde faydalanabilirsiniz.

Birde PDF olarak göndermeyi deneyiniz.
PDf tavsiyesi doğru bir seçim

çalışma zaten iran'dan hazır geldi photoshopta. onu çevirmemiz gerekiyor illustratore...
PDF en kolay ve sorunsuz biçim.
Bu mesajdan alıntı yap

ahura

Grafiker / Manisa

Alt 21-01-2012 #6
bir resim eklemeye çalıştım, bilmiyorum açılır mı. orada açıklamak istediğim şey görünmekte. üstteki resimdeki gibi olması gerekirken çalışma, illustratore alınca bu şekilde görünüyor. daha doğrusu görünmüyor corel'den export ettiğim dosyayı illustratorde göremiyorum... bu photoshoptan alınmış bir dosya. ama başka programlardan (corel gibi, freehand gibi) işleri alınca sorunsuz görünüyor illustratorde. kafayı yiycem arkadaşlar lütfen yardım...

yüklediğim resmin adresi:

http://imageshack.us/photo/my-images/850/ornekc.jpg/
Bu mesajdan alıntı yap