corel'den freehand'e

Freehand - corel'den freehand'e Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar bu konularda cahil olmamdan ötürü zaman zaman yardımlarınıza ihtiyacım oluyor, bilgilerinizi esirgemezseniz sevinirim. şimdi sorun şu: corel'de yapılmış bir bülten şablonu var elimde. Benim yapmam gereken ...

corel'den freehand'e
ehamuscu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ehamuscu

Grafiker / İzmir

corel'den freehand'e

Alt 27-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar

bu konularda cahil olmamdan ötürü zaman zaman yardımlarınıza ihtiyacım oluyor, bilgilerinizi esirgemezseniz sevinirim.

şimdi sorun şu: corel'de yapılmış bir bülten şablonu var elimde. Benim yapmam gereken aynı şablonu kullanarak resimler ve yazıları değiştirmek yoluyla yeni bir sayı yapmam. lakin corel kullanmayı sevmiyor, aynı zamanda kendisini bilmiyorum. he freehand'i deli gibi mi kullanıyorsun derseniz, o da yok ama iç güveysinden hallice.

soru da şu: ben bu lanet corel dosyasını freehand'e attığımda nolacak? eğer kötü şeyler olacaksa olmaması için ne yapmalıyım. Ve matbaaya tekrar corel'de açılacak şekilde nasıl yollarım? yada tiff yapıp yollasam matbaa için bişey değişir mi?

şimdiden teşekkür ederim :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

oomlet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oomlet

Grafiker / İstanbul

Alt 27-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
farklı kaydedip ai 8 i seçerseniz freehande atabilirsiniz ama her zaman düzgün gelmeyebilir
menüden publish to pdf diyip pdf olarak da kaydedebilirsiniz
tiff olarak da exportlayabilirisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
ehamuscu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ehamuscu

Grafiker / İzmir

Alt 27-03-2011 #3
dostum öncelikle ilgin için teşekkür ederim. lakin pdf veya tiff olarak kaydettiğimizde sanırım vektörel olarak gelmeyecek benim karşıma. umuyorum diğer opsiyon faydalı olur.
Bu mesajdan alıntı yap
seda0340 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seda0340

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 19-01-2012 #4
corelde kopyalayıp freehande yapıştırmayı denediniz mi? ben illustratorden freehande öyle bir kaç şey aktardım da.. corel'den freehand'e)
Bu mesajdan alıntı yap
pınar67 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pınar67(32)

Grafiker / Zonguldak

Alt 19-01-2012 #5
pdf yapabilirsiniz vektörel bir uzantıdır ıllıstrator 8 de yapabilirsiniz ancak yazıları tanıtmanız gerekli ama siz freehandde yazıları değiştireceğinizi söylemişsiniz bu sorun değil ozaman bende freehand kullanıyorum çokta memnunum ama ılıstratorüde merak etmiyor değilim pekçok uzantıyı açabiliyor ve resmi vektörel hale düzgünce çevirebiliyor neyse freehanden de memnun kalacaksınız buna eminim.
Bu mesajdan alıntı yap