Corelden Freehand'e yardım ?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelden Freehand'e yardım ? ...

artstation isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artstation

Grafiker / İstanbul

Alt 05-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corelden Freehand'e bi çalışmayı en sağlıklı hangi şekilde alabilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 06-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
CorelDraw'da Freehand formatında dosya kaydedilemiyor.Corel dökümanınızı .PDF formatına dönüştürüp, bu dosyayı da freehand'de sorunsuz açabilirsiniz. COrel'de .PDF yapmak için "File>Publish To PDF" komutunu kullanmanız gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap
afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 06-07-2010 #3
Bir İpucu; Coreldraw'da hazırlanan vectorel bir çalışmayı wmf olarak kaydederseniz bütün programlarda açabilirsiniz. Hatta bu çalışmayı ne kadar büyütürseniz büyütün netliği vektörel olduğu için bozulmayacaktır. Ayrıca bu illaki vektörel değil farklı çalışmada olabilir. Ancak resimlerin resim kaliyesi bozulmayacağı gibi kalitesi de artmaz ve yinede her formatta açabilirsiniz. Office'de bile çözerek renklerini dahi değiştirebilirsiniz. Corelden Freehand'e yardım ? Tabii ki grazyglad'ın cevabı corel'den freehand, web yani machintosh sistemleri için ideal çözümdür (ayarlarını iyi yaparsanız).
Bu mesajdan alıntı yap