Corel'den Photoshopa Layerler Açık Halde .Psd Kaydetme

Corel Draw - Corel'den Photoshopa Layerler Açık Halde .Psd Kaydetme ...

evinamin33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

evinamin33(35)

Grafiker / Mersin

Alt 13-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corel ve Ps çalışan arkadaşların çok ciddi işine yarayacakları birşey bu.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

evinamin33(35)

Grafiker / Mersin

Alt 13-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ayrıca corelin içine toLayer adında bir macro yüklenerek bu işlem sadece corelden de yapılabiliyor.
VBA macros for CorelDRAW Graphics Suite X4
linkinden indirip sonra
C:\Program Files\Corel\CorelDRAW Graphics Suite \Draw\GMS klasörüne kopyalıyorsunuz
daha sonra calışmayı Ctrl + A ile seçip X4 ve sonrası için Tools>Macros>Run Macro
X4 öncesi versiyonlar için Tools>Visual Basic>Play denildikten sonra çıkan ektandan VBA Project butonundan toLayer seçilir ve sonra işlem tamamdır. size psd olarak kaydetmek kalıyor yalnız kaydederken layer açık seçeneğili aktifleştirmelisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-01-2010 #3
slm bu degişik bir yol teşekkürler paylaşım için ama daha basiti var yaptıgın objleri katmanlarsan corelde ve export edip psd formatında katman katman geliyor zaten photoshopa export ederken psdye maintain layers i işartle
Bu mesajdan alıntı yap

evinamin33(35)

Grafiker / Mersin

Alt 14-01-2010 #4
slm bu degişik bir yol teşekkürler paylaşım için ama daha basiti var yaptıgın objleri katmanlarsan corelde ve export edip psd formatında katman katman geliyor zaten photoshopa export ederken psdye maintain layers i işartle
dostum dikkatli bak maintain layer yada katmanlaştırmayı da anlattım konudan hemen sonraki mesajda. kaldıki senin dediğin şekilde yeterli olmuyor corele extra bir macro yüklenmesi lazım onuda anlattım..
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 15-01-2010 #5
kaldıki senin dediğin şekilde yeterli olmuyor corele extra bir macro yüklenmesi lazım onuda anlattım..
Paylaştığınız yöntem için teşekkürler fakat ToLayers ve CorelDRAW'dan doğrudan PSD kaydetmeyi tercih ederim. Sebepleri ise şu şekilde sıralayabilirim.

1- CorelDRAW'dan AI export sırasında dökümanda bozulmalar yaşanabilme ihtimali ortadan kalkmış olur.
2- Önce AI export sonra da dökümanı AI'de açıp PSD export yapma işlemi bir hayli zaman alacaktır.
3- illustrator'e ihtiyacınız yok. Sadece CorelDRAW ve Photoshop kullananların sayısı azımsanamayacak kadar çok.
Bu mesajdan alıntı yap

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-01-2010 #6
dostum dikkatli bak maintain layer yada katmanlaştırmayı da anlattım konudan hemen sonraki mesajda. kaldıki senin dediğin şekilde yeterli olmuyor corele extra bir macro yüklenmesi lazım onuda anlattım..
arkadaşım corelde'de layer seçeneği var ben ondan bahsettim o şekilde kaydettigin zaman ai ye gerek kalmaz objectmanagerdan yapabilirsin katman(layers)ları sonra export et psd olarak export aşamasında maintainlayers seçenegini işaretle Kürşad ında söyledigi gibi ai ye alınca bozulma yaşayabilirsin... dene bak ugraştıgına degmez..
Bu mesajdan alıntı yap
akberrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akberrak

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-01-2010 #7
evinamin arkadaşımız açıklamayı yapmış zaten
teşekkürler çok güzel düşünce
Bu mesajdan alıntı yap

evinamin33(35)

Grafiker / Mersin

Alt 15-01-2010 #8
arkadaşım corelde'de layer seçeneği var ben ondan bahsettim o şekilde kaydettigin zaman ai ye gerek kalmaz objectmanagerdan yapabilirsin katman(layers)ları sonra export et psd olarak export aşamasında maintainlayers seçenegini işaretle Kürşad ında söyledigi gibi ai ye alınca bozulma yaşayabilirsin... dene bak ugraştıgına degmez..
ben fransızcamı konuşuyorum ya arkadaşlar. %5 kadar bozuluyor ve bozulması renklerde değil layer birleşimlerinde. en azından bir çözüm oda coelde toLayer beceremeyenler için çok basit bir çözüm. matematikte bile 2. yol var benim yaptığım hata şu olabilir 2. yolu 1. yoldan önce çözmüş olmam okadar. dedikleriniz doğru yalnız bakarsanız açtığım konudan hemen sonra katmanlaştırma olayını anlattım. neden orayı atlıyorsunuz kaldıki sizin dediğiniz gibi yeni kurulmuş bir corelde toLayer makrosunu kurmadan katmmanlaştırma olayı imkansız gibi. toLayers atıyorum onbinlerse layerlerden oluşan bir çalışmayı tek tuşla katmanlaştırıyor. lütfen allahaşkına insanı bişey anlattığına pişman ettirmeyin.
Bu mesajdan alıntı yap

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-01-2010 #9
ben fransızcamı konuşuyorum ya arkadaşlar. %5 kadar bozuluyor ve bozulması renklerde değil layer birleşimlerinde. en azından bir çözüm oda coelde toLayer beceremeyenler için çok basit bir çözüm. matematikte bile 2. yol var benim yaptığım hata şu olabilir 2. yolu 1. yoldan önce çözmüş olmam okadar. dedikleriniz doğru yalnız bakarsanız açtığım konudan hemen sonra katmanlaştırma olayını anlattım. neden orayı atlıyorsunuz kaldıki sizin dediğiniz gibi yeni kurulmuş bir corelde toLayer makrosunu kurmadan katmmanlaştırma olayı imkansız gibi. toLayers atıyorum onbinlerse layerlerden oluşan bir çalışmayı tek tuşla katmanlaştırıyor. lütfen allahaşkına insanı bişey anlattığına pişman ettirmeyin.
ya arkadaşım kızmana gerek yok paylaşım yaptıgın için teşekkürde etik ama bizde fransızca konuşmuyoruz Corel'den Photoshopa Layerler Açık Halde .Psd Kaydetme) %5 hata bir iş için baskıdan sonra çöpe gitmesi olabilir.. söylemek istedigim toll layers makrosuda degil corel'de tolls/object managerda layer larla katman oluşturulabilmesi..budur uzatmayada degmez arkadaşım kötü bişeyde söylemiyorum alınma darılma kızmana hiç gerek yok paylaşıma ve birbirimiz varsa dogru yanlış degerlendirme yapmamıza herzaman devam.. sana kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

evinamin33(35)

Grafiker / Mersin

Alt 15-01-2010 #10
ya arkadaşım kızmana gerek yok paylaşım yaptıgın için teşekkürde etik ama bizde fransızca konuşmuyoruz Corel'den Photoshopa Layerler Açık Halde .Psd Kaydetme) %5 hata bir iş için baskıdan sonra çöpe gitmesi olabilir.. söylemek istedigim toll layers makrosuda degil corel'de tolls/object managerda layer larla katman oluşturulabilmesi..budur uzatmayada degmez arkadaşım kötü bişeyde söylemiyorum alınma darılma kızmana hiç gerek yok paylaşıma ve birbirimiz varsa dogru yanlış degerlendirme yapmamıza herzaman devam.. sana kolay gelsin
sen hala anlamakta zorluk çekiyorsun. ben özellikle belirttim %5 bozulma renklerde değil layerlerde.o yüzden bu iş baskıdan sonra çöpe gitmez. ben toll layers makrosu demedeim toLayers makrosu dedim dikkat et bütün yazdığım mesajlarda "L" harfi büyük bunuda corelin free yazılımlarından indiriyorsun. neyse lafı fazla uzatıp burda polemik yaratmak istemiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları