corelden plotera geçiş için yardım lütfen

Folyo kesim - corelden plotera geçiş için yardım lütfen Sponsorlu Bağlantılar corel draw x3 kullanmaya başladım yalnız ploterdan kesim yapamıyorum bi kaç yerde corelden ploterla kesim yapılabildiğini okumustum yalnız bi turlü kesim alamadım dosyaları direk yazıcıya attı. kesicinin bilgisayara ...

hattat17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hattat17(52)

Grafiker / Çanakkale

Alt 12-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel draw x3 kullanmaya başladım yalnız ploterdan kesim yapamıyorum bi kaç yerde corelden ploterla kesim yapılabildiğini okumustum yalnız bi turlü kesim alamadım dosyaları direk yazıcıya attı. kesicinin bilgisayara yazıcı olarak tanıtılmasının çözüm olacagını duydum yalnız nasıl yapacamı da bilemiyorum. bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa çok sevinirim
iyi günler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 14-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
plotterinin marka ve modelini yazarsan yardımcı olalım
Bu mesajdan alıntı yap
hattat17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hattat17(52)

Grafiker / Çanakkale

Alt 14-04-2008 #3
goldensign marka modeli yazmıyor artcut programı verildi yanında yalnız onda çalışmalarımı çıkaramıyorum baştan çizmem gerekiyor bu yuzden corelden kesim yapmaya çalışıyorum ama başaramadım
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 16-04-2008 #4
Golden sign markada corelden kesemezsin .corelde hazırladıgın işi eps olarak artcuta yollar kesersin .plotterin windows sürücüleri varsa yazıcı olarak tanıtır,corelden çıktı alabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 02-05-2008 #5
roland graptech türü kaliteli markalarda corel den direkt kesim yapabilirsin her ne kadar satan firmalar olmaz desede oluyor ben yaptım plotteri lpt den tanıtmak ve harfleriniçini boşaltmak yazıyı convertlemek ve sayfa düzenini yapmakla bu iş olur kimi der beş metreden fazla kesilmez diye ama sen onlara inanma 50 mt yi dahi kesersin ben denedim oldu çin malı plotterlardada çalışamalrım devam etmekte kestirmek için
Bu mesajdan alıntı yap
SUSKUN1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SUSKUN1(47)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-05-2008 #6
ARKADAŞLAR BENDE GRAFTEC CE 5000 60 CM LİK ALDIM COREL DEN VE CASMATE TEN DİREK KESİM YAPABİLİYORUM ÖNCE BAŞLAT . YAZICI EKLE ,MAKİNA, NIN DRİVERI NI YÜKLEYİN YÜKLEDİGİNİZ DRİVERİN İÇİNE GİRİN YAZDIRMA ÖZELLİKLERİN DEN FRE SİZE YANİ SİZE ÖZELİ SEÇİP PLOTTERINIZ IN KESECEGİ EN VE UZUNLUK MESELA 60 CM İÇİN 600mm en uzunluk 3000 mm yani 60 cm ye 3 metre DAHA SONRA KULANDIĞINIZ PROGRAMIN İÇİNDEN YAZICI OLARAK YÜKLEDİĞİNİZ DRİVERİ SEÇİP ONUN İÇİNDEN DE AYNI SAYFA AYARLARINI SEÇİP GEÇERLİ YAZICI OLARAK TANITIN COREL ÖNCE ÇİZGİ KALINLIĞI F12 Yİ TIKLA O.OO1 PRİNT PRİVEV SONRA SİZE BİR ŞIK ÇIKIYOR EVET SONRA BOTTOM LEFT CORNER PRİNT KOLAY GELSİN CASMATE DE CONVERTLEMEDEN GRUBU BOZMADAN KESMEZ İNŞALLAH YARDIMCI OLMUŞUMDUR
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 04-05-2008 #7
CoCut diye bir eklentisi var Corel'in deneyeniniz oldu mu?
Bu mesajdan alıntı yap
akface isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akface

Grafiker / İstanbul

Alt 06-05-2008 #8
Flexi Sing Pro.... hızlı çözüm....
Bu mesajdan alıntı yap
akk33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akk33

Grafiker / Mersin

Alt 03-06-2008 #9
roland graptech türü kaliteli markalarda corel den direkt kesim yapabilirsin her ne kadar satan firmalar olmaz desede oluyor ben yaptım plotteri lpt den tanıtmak ve harfleriniçini boşaltmak yazıyı convertlemek ve sayfa düzenini yapmakla bu iş olur kimi der beş metreden fazla kesilmez diye ama sen onlara inanma 50 mt yi dahi kesersin ben denedim oldu çin malı plotterlardada çalışamalrım devam etmekte kestirmek için

arkadaşlar peki bence graptec fc3100-60 var ben corelden kesim yapamıyorum bunu nasıl yapabilirim biraz ayrıntılı anlatır mısınızz..?
Bu mesajdan alıntı yap
cumhuroz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumhuroz

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 06-06-2008 #10
''corel draw plug in'' varsa corelden rahatlıkla kesersin. roland bunu sağlıyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel, corelden, gecis, icin, lutfen, ploter, plotera, yardim