coreldraw ile tarama yapmak

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - coreldraw ile tarama yapmak Sponsorlu Bağlantılar merhaba ben coreldraw 5 ile çalışıyorum. bi desende tarama yapmak istiyorum ama bi türlü beceremiyorum bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum selamlar mesut korkut...

mesut43 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesut43

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba
ben coreldraw 5 ile çalışıyorum. bi desende tarama yapmak istiyorum ama bi türlü beceremiyorum bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum
selamlar
mesut korkut
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba
ben coreldraw 5 ile çalışıyorum. bi desende tarama yapmak istiyorum ama bi türlü beceremiyorum bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum
selamlar
mesut korkut

Yanlış anlamadıysam "tarama" derken scanner taramasından bahsediyorsunuz değilmi?

Öncelikle kullandığınız sisteme tanıtılmış/kurulmuş aktif ve çalışır vaziyette
olan bir scanner donanımına taramak/taratmak istediğiniz deseni yerleştiriniz,
CorelDRAW X5 \ File menüsünden \ Acquire image \ Acquire ve çıkan menü penceresinden sizin için en uygun olan tarama seçeneklerini belirleyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

şimdiden kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 16-01-2012 #3
merhaba
selamlar
mesut korkut
Taramadan kastınız Hatch dolgular ise... Tarama dolguları CorelDESIGNER'da rahatça yapabilmenize karşın CorelDRAW'da normalde böyle bir dolgu özelliği bulunmamaktadır. Fakat bu iki yazılımın çekirdeği aynı olduğu için CorelDRAW'da gizli kalmış bir özellik olarak kendini göstermektedir. Buradan tarama dolguların nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.
Ya da buradaki makro ile işinizi daha hızlı bitirebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap