CorelDraw Laptop Sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - CorelDraw Laptop Sorunu ...

CorelDraw Laptop Sorunu
xderinlik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xderinlik

Grafiker / Ankara

CorelDraw Laptop Sorunu

Alt 21-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar

Dell marka bir laptop aldım fakat en çok kullandığım CorelDraw programı sorunlu çalışıyor.

Herhangi bir nesne çizip üzerinde çalıştığımda nesne kayboluyor ve sayfada hiçbirşey gözükmüyor. Nesne seçilebiliyor fakat gözükmüyor. Hatta yeni bir nesne çizmeye çalıştığımda o da gözükmüyor ama çiziliyor. Bu haldeyken kaydedip tekrar açtığımda göremeden yaptığım tüm değişiklikler hiçbir sorun yokmuş gibi gözüküyor. Sebebini bir türlü bulamadım.

1 - Laptopa crt monitör bağladım sorun yine aynı
2 - İşletim sistemi win 7 64 bit, corel x3 32 bit kullanıyorum. Coreli uyumsuzluk sorunu olabilir düşüncesiyle win 7 64 bit olan başka bir marka laptopa kurdum hiçbir sorun yaşamadım.
3 - Dell servisini aradım RAM ve Ekran kartı testi yaptırdılar. Donanımlarda da bir sorun çıkmadı.

Kullandığım masaüstü pc de win 7 64 bit. Onda da herhangi bir sorun yaşamıyorum.

Başına böyle bir sorun gelen veya bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

xderinlik

Grafiker / Ankara

Alt 25-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar kimse yardımcı olamayacak mı? yeni aldığım laptopu bu yüzden satmak zorunda kalacam.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 25-09-2010 #3
coreli sağ tıklayıp özellikleri tıklayarak uyumluluk modundan windows xp uyumluluk modunda çalıştır yapıp denedinmi belki o zaman düzelir birde corelin sitesinden service packleri indir
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 26-09-2010 #4
Uyumsuzluk ekran katıyla ilgili olabilir. Laptop modelini, işletim sistemini ve dilini, CorelDRAW sürümünü ve hangi kaynaktan kurduğunuzu belirtirseniz incelenmek üzere CorelDRAW geliştiricilerine geribildirim yapabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap

xderinlik

Grafiker / Ankara

Alt 28-09-2010 #5
graphicturk: "coreli sağ tıklayıp özellikleri tıklayarak uyumluluk modundan windows xp uyumluluk modunda çalıştır yapıp denedinmi belki o zaman düzelir birde corelin sitesinden service packleri indir"

çok teşekkür ederim fikirleriniz için. bunları daha önce denemiştim
Bu mesajdan alıntı yap

xderinlik

Grafiker / Ankara

Alt 28-09-2010 #6
Uyumsuzluk ekran katıyla ilgili olabilir. Laptop modelini, işletim sistemini ve dilini, CorelDRAW sürümünü ve hangi kaynaktan kurduğunuzu belirtirseniz incelenmek üzere CorelDRAW geliştiricilerine geribildirim yapabilirim.
DELL INSPIRON N5010
Win 7 Home Basic 64 Bit Türkçe
CorelDraw x3
Orjinal

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
bys_mavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bys_mavi

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2010 #7
DELL INSPIRON N5010
Win 7 Home Basic 64 Bit Türkçe
CorelDraw x3
Orjinal

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler
CorelDraw x3 Win 7 ile uyum sorunu bulunmaktadır özellikle 64 bit ise çalışırken büyük sıkıntı yaratabilir.1 çözüm pc'ye xp kurmak ya da 64 bit Coreldraw x4 programını kullanman.Eğer bunların hiç birisi olmaz ise son çözüm olarak www.dellnotebook.com.tr den ekran kartını denemen gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap

xderinlik

Grafiker / Ankara

Alt 27-10-2010 #8
Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkür ediyorum. Maalesef bir çözüm bulamadım.
Xp de kurdum, ekran kartı güncellemeside yaptım, dell teknik desteğide aradım ama maalesef çözüm bulamadım. İlgi ve alakanız için tekrar teşekkür ediyorum saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
gmzcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gmzcn

Yrd. Grafiker / Muğla

Alt 15-11-2012 #9
merhaba, bende yeni bir laptop aldım.win 8 hp marka. fakat corel kurulumu yapamıyourm.yumluluk sorunu uyarısı çıkıyor.bu sorunu nasıl çözebilirim,bilen yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı?
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 15-11-2012 #10
x6 win8 uyumlu bir sıkıntı yaratmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları