Coreldraw pdf sorunu

Corel Draw - Coreldraw pdf sorunu Sponsorlu Bağlantılar boy 6 metre en 3 metre olan sayfa boyutlarında yapılan çizimi pdf yapamıyorum. Yapılan pdf boş sayfa geliyor bu konuda yardımcı olursanız seviniyirim. Teşekkürler...

Coreldraw pdf sorunu
topograf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

topograf

Öğrenci (Grafik) / Bitlis

Dosya22

Coreldraw pdf sorunu

Alt 16-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

boy 6 metre en 3 metre olan sayfa boyutlarında yapılan çizimi pdf yapamıyorum. Yapılan pdf boş sayfa geliyor bu konuda yardımcı olursanız seviniyirim. Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seyhangezer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seyhangezer

Grafiker / İstanbul

Alt 16-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sayfa boyutunu 3x6 m ayarladıktan sonra çiziminizi sayfaya ortalamanız gerekiyor. Corel sadece sayfa ortasındakileri pdf olarak kaydeder
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-08-2011 #3
evet seyhangezer 'in ifade ettiği gibi;
Corelde PDF yaparken dikkat edeceğimiz en önemli unsurlardan biridir.
teşekkürler seyhangezer...
Bu mesajdan alıntı yap

topograf

Alt 19-08-2011 #4
Bahsettiğiniz gibi 6x3 metre sayfa ayarladım çizim ortada zaten sayfanın tüm alanında çizim var ve pdf yaparken ayarlar sekmesinde No Issues bölümünün açıklama sekmesinde "There are currently no issues to report" mesajı veriyor pdf yapıldığında pdf dosyasını açtığımda beyaz bir sayfa sayfa özelliklerine baktığımda page size 200x200 in olduğunu görüyorum bu normal mi? nerde hata yaptığımı henüz bulamadım yardımlarınız için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 19-08-2011 #5
Bahsettiğiniz gibi 6x3 metre sayfa ayarladım çizim ortada zaten sayfanın tüm alanında çizim var ve pdf yaparken ayarlar sekmesinde No Issues bölümünün açıklama sekmesinde "There are currently no issues to report" mesajı veriyor pdf yapıldığında pdf dosyasını açtığımda beyaz bir sayfa sayfa özelliklerine baktığımda page size 200x200 in olduğunu görüyorum bu normal mi? nerde hata yaptığımı henüz bulamadım yardımlarınız için teşekkür ederim.
orada sorunsuz yüklendi diyor zaten ben de denedim senin verdiğin boyutlarda bir sorun olmadı
Bu mesajdan alıntı yap

topograf

Alt 19-08-2011 #6
tek tek ölçüleri denedim ve sayfa ölçüsü 5x5 e kadar pdf aldım. 5 in üzeri pdf olmuyor biraz internette araştırdım. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var http://www.kariyervideo.com/10_metre_pdf_Konusu_9318 çözümü coreldraw içerisinde bitirmek istiyorum. Konuyla ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap