coreldraw programında taranmış resmin içerisindeki yazıyı alma

Corel Draw - coreldraw programında taranmış resmin içerisindeki yazıyı alma Sponsorlu Bağlantılar resmi taradım fakat içindeki arapça yazıların ne anlama geldiğini bilmiyorum corelde bunun aynısını nasıl yapabilirim...

cem mantar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cem mantar

Matbaacı / Aydın

Alt 05-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

resmi taradım fakat içindeki arapça yazıların ne anlama geldiğini bilmiyorum
corelde bunun aynısını nasıl yapabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

jimmy_can isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jimmy_can

Grafiker / Denizli

Alt 06-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bunu yazmadan yapmanın bir yöntemi yok ki ben hep bu yöntemi uyguluyorum bir ihtimalde OCR programları (ABY fine reader) ile taranmış resim üzerindeki yazıları değiştirilebilir hale getirme imkanın var fakat Arapca yazılmış bir yazıda sana bu programın da faydalı olacağını zannetmiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 07-02-2013 #3
yazmadan yada çizmeden yapmadan bir yolu yok bu sebeple insert to character ile arapça yazı fontlarını seçerek yazabilirsiniz

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap