Coreldraw ve Indesing bilen biri baksın..!

InDesign - Coreldraw ve Indesing bilen biri baksın..! Sponsorlu Bağlantılar Coreldraw'dan Indesign'a geçiş yapma aşamasındayım.. Ancak, bilen bilir, corelde convert to curves tuşu vardır, bi de pdf'e çevirirken otomatik olarak hepsini curve'leyebilirsiniz.. Bunu indesign kullanarak yapabilirmiyiz.. biraz baktım ...

kardinal35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kardinal35

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 06-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Coreldraw'dan Indesign'a geçiş yapma aşamasındayım.. Ancak, bilen bilir, corelde convert to curves tuşu vardır, bi de pdf'e çevirirken otomatik olarak hepsini curve'leyebilirsiniz.. Bunu indesign kullanarak yapabilirmiyiz.. biraz baktım ama bulamadım.. yardımcı olursanız sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 06-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Coreldraw'dan Indesign'a geçiş yapma aşamasındayım.. Ancak, bilen bilir, corelde convert to curves tuşu vardır, bi de pdf'e çevirirken otomatik olarak hepsini curve'leyebilirsiniz.. Bunu indesign kullanarak yapabilirmiyiz.. biraz baktım ama bulamadım.. yardımcı olursanız sevinirim...
Tüm programlarda PDF yaparken gelen menü aynıdır.. Bu menü içinde embbed font kutucuğunu işaretlemeniz yeterli olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
kardinal35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kardinal35

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 06-04-2009 #3
Saolasın teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
grafikermac isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikermac

Grafiker / Niğde

Alt 06-05-2009 #4
ID de PDF yarken yada JPEG yaparken yazıları convert yapmaya gerek yoktur.
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 06-05-2009 #5
Arkadaşım corvetleme yapmadan PDF kaydedip bazen font sorunu karşıladım font covretlememiş ise matbaa basılacağın elinde fontları bulamayabilir bu yüzden corvetleme yapması gerekiyor komutu var resmi bakabilirsiniz
kolay gelsin...

Bu mesajdan alıntı yap
DJ KIZILTAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DJ KIZILTAN

Webmaster / Malatya

Alt 09-05-2009 #6
InDesign de PDF yi Yapman İçin File=>Adobe PDF Presets Seçenegini Kullan orda istediğin
seçengi kullan ayarını yap
Bu mesajdan alıntı yap
otuz9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

otuz9(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-05-2009 #7
Arkadaşım corvetleme yapmadan PDF kaydedip bazen font sorunu karşıladım font covretlememiş ise matbaa basılacağın elinde fontları bulamayabilir bu yüzden corvetleme yapması gerekiyor komutu var resmi bakabilirsiniz
kolay gelsin...

peki; master sayfalardan verdiğimiz otomatik sayfa numaralarını (current page number) convertlemesek matbaada sorun cıkacak, convertleyince de sayfalara numara vermiyo.. tek tek yazmaktan başka çaremiz var mı??
Bu mesajdan alıntı yap
kareli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kareli

Grafiker / Malatya

Alt 09-05-2009 #8
Coreldrawdan indesign e geçiş için önce incelemem gerekir
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 14-05-2009 #9
arkadaşlar ben de ortalama 2-3 yıldır freehand ten indesign a geçmiş bulunuyorum. convertleme yapılabilir ama pdf yaparken convertlemeye gerek yoktur. ben hiçbir zaman convertlemedim hiçbir zaman da sorun olmadı. ha convertlenmemiş bir pdfi kalkıp düzenlemek için başka bir bilgisayarda illustrator de filan açmak istersen o zaman font sorar sana. yoksa direkt basarken sormaz.
Bu mesajdan alıntı yap
kingy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kingy

Grafiker / Isparta

Alt 22-05-2009 #10
Hmmm..Bakınız Adobe Photoshop.. Aynı yani . Coreldraw ve Indesing bilen biri baksın..!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
indesign