CorelDRAW X4'te nasıl kitap yapılır?

Corel Draw - CorelDRAW X4'te nasıl kitap yapılır? ...

conquerorpolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

conquerorpolat

Matbaacı / Kocaeli

Alt 22-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar daha önce Corel de kitap yapanınız varsa yardımcı olsun lütfen. Indesign daki gibi, kopyalıdığım uzun bir metni corel otomatik yayabiliyormu. yine aynı şekilde master page i nasıl kullanıyoz. yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Custodian isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Custodian

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corelde de quark gibi açtığın metin alanını 3-4-5 sütuna bölme şansın var tabiki ctrl+t tuşu ile bunu rahatlıkla yapabilirsin ama eğer corelde yapman zorunlu değilse bence quarkta yap hem çok çok daha hızlı olur
Bu mesajdan alıntı yap

conquerorpolat

Matbaacı / Kocaeli

Alt 22-07-2008 #3
corelde de quark gibi açtığın metin alanını 3-4-5 sütuna bölme şansın var tabiki ctrl+t tuşu ile bunu rahatlıkla yapabilirsin ama eğer corelde yapman zorunlu değilse bence quarkta yap hem çok çok daha hızlı olur
tamam hocam o oluyor ama benim kastettiğim atıyorum çok uzun bir metin kopyaladım page1 içindeki text kutusuna. text kutum kadarını (yani a4 tü dikeyden iki sutunla böldüm) aldı. taşan yazıyı otomatik diğer sütüna ve diğer sayfalara nasıl çoğaltır? benim takıldığım bu corelde. birde otomatik sayfa numarası verme varmı? istersen msn imi verebilirim.bu konuyu çözmem lazım :sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
sarcoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarcoglu

Matbaacı / İstanbul

Alt 22-07-2008 #4
tamam hocam o oluyor ama benim kastettiğim atıyorum çok uzun bir metin kopyaladım page1 içindeki text kutusuna. text kutum kadarını (yani a4 tü dikeyden iki sutunla böldüm) aldı. taşan yazıyı otomatik diğer sütüna ve diğer sayfalara nasıl çoğaltır? benim takıldığım bu corelde. birde otomatik sayfa numarası verme varmı? istersen msn imi verebilirim.bu konuyu çözmem lazım :sweating:
yazı alanlarnı birbirine bağlaman için oklan yazı alanına tıkladığında alanın üst orta ve alt ortasında beyaz kareler çıkar üst kareye basarsan önceki alana bağlanır alt kareye basarsan sonraki alana bağlanır ve yazının kalanını o bölüme yazar . otamatik sayfa numarasını ise global macros u kullanarak yapabilirsin kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 22-07-2008 #5
x4'te kitap yapılmazki zorlanırsın indesign kullansan
Bu mesajdan alıntı yap

conquerorpolat

Matbaacı / Kocaeli

Alt 22-07-2008 #6
x4'te kitap yapılmazki zorlanırsın indesign kullansan
Zaten ondan sıkıntı çekiyorum ya bilmiyorum indesign ama inat ettim öğrenecem CorelDRAW X4'te nasıl kitap yapılır?

Arkadaşlar hepinize teşekkürler. text kutusu işini ve sayfa numaralarını çözdüm ama şimdide tr trelemeyle başımız belada. dediğim gibi indesign öğrencem ama benden yana başınız çok ağricak CorelDRAW X4'te nasıl kitap yapılır?

Yardımlarınız için teşekkürlerrr
Bu mesajdan alıntı yap
EMALİ55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EMALİ55

Eğitimci / Gaziantep

Alt 24-07-2008 #7
Zaten ondan sıkıntı çekiyorum ya bilmiyorum indesign ama inat ettim öğrenecem CorelDRAW X4'te nasıl kitap yapılır?

Arkadaşlar hepinize teşekkürler. text kutusu işini ve sayfa numaralarını çözdüm ama şimdide tr trelemeyle başımız belada. dediğim gibi indesign öğrencem ama benden yana başınız çok ağricak CorelDRAW X4'te nasıl kitap yapılır?

Yardımlarınız için teşekkürlerrr
Arkadaşlar şu varki eger yazacağınız kitap şekil bakımından çok ise corelile yazmanız daha iyi olur.indesığn sanki sözel kitaplar için daha uygun mesela fizik gibi şekli bol olan kitaplar corelde daha iyi yazılıyor.nerdenmi biliyorum çünkü ben şu sıralar yazıyorum
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
coreldraw, kitap, nasıl, x4te, yapılır