CorelDraw X5 Overprint Sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - CorelDraw X5 Overprint Sorunu ...

agit77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb. arkadaşlar

windows 7 işletim sistemi kullanıyorum.
ve corel draw x5 te bütün yapılan çalışmalarda overprint sorunu oluyor.
haliyle filimciye x4 te basmılmasını söylüyorum (x4 te basıldığında sorun olmuyor) tabi filimcide x5 kullandığı için bazen unutuğum zaman oda x5 te basıyo ve aynı sorun devam ediyor. bu konuda yardımıcı olacak biri varmı ? şimdiden teşekkür ederim,
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Overprint sorunu derken... verdiğiniz overprintler mi çıkmıyor?...overprint verilmemiş nesnelerde overprint mi çıkıyor...? Nedir tam olarak?

Ayrıca sorun sizinle ilgili değil, repro ile ilgili gibi gözüküyor.
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-09-2011 #3
http://imageshack.us/content_round.p...pload&newlp=1#overprint derken kastettiğim sorun 2 renkli extra zeminli bir işte yazıya kontur verdiğimde corel x5 te basılan bir işte çıkmıyo yani kontur vermemişim gibi. eklediğim resimdeki gibi
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-09-2011 #4
http://imageshack.us/content_round.p...pload&newlp=1#overprint derken kastettiğim sorun 2 renkli extra zeminli bir işte yazıya kontur verdiğimde corel x5 te basılan bir işte çıkmıyo yani kontur vermemişim gibi. eklediğim resimdeki gibi
Verdiğiniz Overprintler filmde çıkmıyorsa tamamen repro'nun yaptığı bir yanlıştan kaynaklanıyordur. CorelDRAW'dan Postscript/PRN dosya aktarırken overprintler iptal "ignore" ediliyordur.
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-09-2011 #5
Verdiğiniz Overprintler filmde çıkmıyorsa tamamen repro'nun yaptığı bir yanlıştan kaynaklanıyordur. CorelDRAW'dan Postscript/PRN dosya aktarırken overprintler iptal "ignore" ediliyordur.

sanırım dediğiniz gibi Postscript ten kaynaklanıyo gibi çünkü bende burdan önizlemede baktığımda normal yazıcının ayarından bakıldığında filimcideki gibi oluyodu ve Device indepedent Postcritp file ı seçtiğimde overprintin normal gözüktüğünü gördüm CorelDraw X5 Overprint Sorunu

çok teşekkür ederim. ilgin için.
iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-09-2011 #6
Rica ederim. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
wierri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wierri

Grafiker / Mersin

Alt 08-12-2011 #7
Crel Draw x5 de çalışma yaparken bir anda program kapanıyor ve tüm çalışmalar gidiyor bunu düzelmenin yolu varmı ? En son kaydettiğin nokta kalıyor sadece.
Bu mesajdan alıntı yap
atdonmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atdonmez

Grafiker / İstanbul

Alt 08-12-2011 #8
font ayarlarında sorun var kasma yapıyor.. ondan kapanıyor.. bende de aynı şey oluyordu .. ayarları değiştirdim..
Bu mesajdan alıntı yap
Drawman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Drawman(50)

Grafiker / Ankara

Alt 09-12-2011 #9
Arkadaşlar yanlış filan yok. Corel x5 print konusunda özellikle kopya olduğu için renk ayrımı yapamıyor. Her rengi örneğin siyahı bile 4 renk tanıyor. Yapılan işi x4'e farklı kaydedince sorun kalkıyor... Bu sorun yüzünden bir sürü işim mahvoluyordu... Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-12-2011 #10
Arkadaşlar yanlış filan yok. Corel x5 print konusunda özellikle kopya olduğu için renk ayrımı yapamıyor. Her rengi örneğin siyahı bile 4 renk tanıyor. Yapılan işi x4'e farklı kaydedince sorun kalkıyor... Bu sorun yüzünden bir sürü işim mahvoluyordu... Kolay gelsin...
CorelDRAW'ın kopya olmasıyla bir ilgisi yok, yeni renk yönetim sistemini bilmek gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları