CorelDRAW'da Renk Bilgisi

Corel Draw - CorelDRAW'da Renk Bilgisi ...

Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 13-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar CorelDRAW X5 programını kullanıyorum, ne zaman JPG gibi bir resmi kopyala-yapıştır yapsam veya JPG dosyasını açsam aşağıda görselini gördüğünüz gibi bir pencere çıkıyor, bu ne anlama geliyor ve bu mesaj penceresini çıkmasını nasıl engeleyebiliriz?, teşekkürlerimi sunuyorum.

Not : Arkadaşlar şunuda ekliyeyim, daha önce bu pencere çıkmıyordu, özellikle renk paletindeki sarı rengi bayağı kirli ve donuk görünüyordu, birşeyler yükledik ve bir kaç ayar yaptıktan sonra bu pencere çıkmaya başladı.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 14-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sanırım yapmış olduğunuz ayarlama ve yükleme renk ayarlarınızı bozmuş. sayfaya almak istediğiniz image ın renk profilini corel desteklemiyor ve uygun bir profile çevirmenizi istiyor.

corel in ayalarını sıfırlayın ve yüklediğiniz eklentiyi kaldırın. renk ayarlarını
buradan: Corel X5 Renk Ayarı Yardım
ve buradan: Corel X5 de Renk Paleti Sorunu
ve de buradan: Corel X5 de Renk Paleti Sorunu
konularını inceleyerek çözebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 14-10-2011 #3
çağırdığınız resmim sahip olduğu renk profili ile sizde default olarak kullanılan renk profili birbirine uymuyor. bir anlamda gelecek olan resim kabul edersen sizin kullandığınız renk profiline göre yorumlanacak.
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 14-10-2011 #4
Arkadaşlar çook teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap