coreldrawda tif kaydedilmiş bir dosyanın cmyk değerleriyle oynamak istiyorum.

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - coreldrawda tif kaydedilmiş bir dosyanın cmyk değerleriyle oynamak istiyorum. ...

oreiro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oreiro

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb arkadaşlar yardıma ihtiyacım var:crying:
yanı cmyk renklerinden siyah değerini düşürmek istiyorum. photoshopta yapmanın basit olduğunu biliyorum fakat bunu corelde vektörele çevirmeden nasıl yapabilirim? şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

oreiro

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kimse niye cevap yazmıyorcoreldrawda tif kaydedilmiş bir dosyanın cmyk değerleriyle oynamak istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker1974 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker1974

Grafiker / Antalya

Alt 22-07-2010 #3
Coreldraw vektörel bir grafik programıdır. Corel firmasının bu programı paket halinde geldiğinden kurulum sırasında (eğer iptal edilmediyse) Corel Photo Paint programı yardımıyla yapabilirsiniz. Yani Coreldraw'da bu mümkün değildir. Vektörele çevirip yapabilirsiniz ancak.
Bu mesajdan alıntı yap

oreiro

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2010 #4
teşekkürlercoreldrawda tif kaydedilmiş bir dosyanın cmyk değerleriyle oynamak istiyorum. bir şey daha öğrenmiş oldum..
Bu mesajdan alıntı yap
artajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artajans

Grafiker / Ankara

Alt 23-07-2010 #5
Resmi öncelikle Corel ortamında bitmap'a çeviriyorsunuz.Çevirirken CMYK color seçeneğini seçiyorsunuz ve sırasıyla Effects_Adjust_Tone-Curve seçeneklerini tıklıyorsunuz.Çıkan pencerede Active Channel yazan yerin yanında CMYK yazan bir buton var oraya tıklayın,alt seçeneklerinde cyan magenta yellow black yazılı.Black değerini seçip yandaki grafikten siyah değerini düşürebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

oreiro

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2010 #6
Teşekkür ederim,
saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap