coreldrawda yaptığım dosyayı dpi'ya nasıl çeviricem?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - coreldrawda yaptığım dosyayı dpi'ya nasıl çeviricem? Sponsorlu Bağlantılar belki forumda bununla ilgili açıklama olmuştur ama benim araştırma yapacak vaktim yok kusura bakmayın acilen bu sorunu çözüp ilgili yere göndermem gerekiyo...bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ...

_banu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_banu_

Grafiker / Ankara

Alt 13-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

belki forumda bununla ilgili açıklama olmuştur ama benim araştırma yapacak vaktim yok kusura bakmayın acilen bu sorunu çözüp ilgili yere göndermem gerekiyo...bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
coreldrawda yaptığım dosyayı dpi'ya nasıl çeviricem? yardımcı olun lütfen cdr olarak yollamam gerekiyor yine
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bulletproof isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bulletproof

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
dpi derken bitmap mı?
Bu mesajdan alıntı yap

_banu_

Grafiker / Ankara

Alt 13-08-2009 #3
herhalde...cdr olarak yolladım 300 dpi'ya çevirip tekrar yolla dediler...nasıl yapıcam?
Bu mesajdan alıntı yap
gardenpower isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gardenpower(52)

Grafiker / Kocaeli

Alt 13-08-2009 #4
sanıyorum sizden onu jpg olarak istediler corelden export edin dpi da 300 yapın..
Bu mesajdan alıntı yap

bulletproof

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2009 #5
objeyi seçin

bitmaps (bişeşlemler)>convert to bitmap(biteşleme dönüştür)

bu kadar istediğiniz dpi verin
Bu mesajdan alıntı yap

_banu_

Grafiker / Ankara

Alt 13-08-2009 #6
adamlar benden cdr formatı açılmadığı için 300 dpilık başka bi formatta yollamamı istiyolar..ama baktım zaten 300 dpida yapmışım...
poster olarak basılacakmış...hangisine çevirmem uygum olur
Bu mesajdan alıntı yap
gardenpower isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gardenpower(52)

Grafiker / Kocaeli

Alt 13-08-2009 #7
******** yaz bana bakalım ne istemişler
Bu mesajdan alıntı yap

bulletproof

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2009 #8
adamlar benden cdr formatı açılmadığı için 300 dpilık başka bi formatta yollamamı istiyolar..ama baktım zaten 300 dpida yapmışım...
poster olarak basılacakmış...hangisine çevirmem uygum olur
yine cdr olarak yollamam gerekiyor demiştiniz. o yüzden corel içinde bitmap a çevirebilirsiniz. eğer başka formatta yollayacaksınız tif veya jpg e dönüştürebilirsiniz (file > export).. dönüştürdükten sonra kontrol etmekte fayda var.
Bu mesajdan alıntı yap

_banu_

Grafiker / Ankara

Alt 13-08-2009 #9
yaa önceden yolladığım dosya açılmıyomuş tekrar 300 dpi yap dediler dosya zaten 300 dpida yollanmış...dosya neden açılmıyo olabilir?

"tasariminizin aynisini bize bugun icinde 300 dpi formatinda gondermenizi rica ediyorum.
Daha once gonderdiginiz `CDR` formati maalesef acilmadi."

adamların yazdığı bu...
ben de hem CDR dosyasını hem de jpge çevirdiğimi ikisini birden winrara atıp yolladım...napiim?
Bu mesajdan alıntı yap

bulletproof

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2009 #10
"tasariminizin aynisini bize bugun icinde 300 dpi formatinda gondermenizi rica ediyorum.
Daha once gonderdiginiz `CDR` formati maalesef acilmadi."

adamların yazdığı bu...
ben de hem CDR dosyasını hem de jpge çevirdiğimi ikisini birden winrara atıp yolladım...napiim?
bi kaç sebebi olabilir,

*sizde ki corel sürümü karşı taraftakinden yüksektir, böyle bir durumda karşı tarafın kullandığı corel in sürümüne göre save as dan kayıt edebilirsiniz.

*mac / PC sorunu olabilir

sizden istenilen çalışmayı 300 dpi olarak exportlanması, şimdi çalışmanız zaten 300 dpi ama jpg veya tif e çevirirken illa bir dpi değeri girerek çevireceksiniz değil mi? o yüzden oradaki değerin 300 dpi olması gerekiyor. en güzelini yapmışsınız ama yolladığınız corel dosyasını da corel 11 e göre farklı kaydederseniz sorun kalmayabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları