corele tif olarak attıgımda baskıda renk soluk cıkıyor. yardım

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corele tif olarak attıgımda baskıda renk soluk cıkıyor. yardım ...

tgrlkrts isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tgrlkrts

Öğrenci (Grafik) / Balıkesir

ünlem

Alt 09-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ben kartvızıtlerı mojosoftta hazırlıyorum. matbaa baskıları corelden ıstıyo. 1200 dpı da kı jpeg olrak attıgım zaman azılarda pıkseller secılıyo, tıf olrak attıgımda ren soluk cıkıyor. bu dedgım olaylar baskıdan gelen kartvızıtlerımde oldu. çözüm olarak ne yapablırım.:sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tgrlkrts isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tgrlkrts

Öğrenci (Grafik) / Balıkesir

Alt 17-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaslar konu gunceldir problem hala çözülmedı. yardımlar.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 18-04-2011 #3
Tiff olarak export ediyorken hangi ayarları kullandığını yazsaydın yardım etmek daha kolay olurdu. Baskı için tavsiye edilen 300 dpi (ben 72 dpi kullanıyorum sorun çıkmıyor) ve CMYK renk modunda export ettiğin zaman sorun çıkmaması gerekir. Jpeg olarak export ettiğin zaman da Sub-format seçeneğindeki (4:2:2) seçeneğini (4:4:4) olarak değiştir sorun çıkmaması gerekir. Tabii ki bunlar sadece export ayarları kartvizitte resim kullandın mı resmin kalitesi ne kadar bunlarda önemli...
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 18-04-2011 #4
Tiff olarak export ediyorken hangi ayarları kullandığını yazsaydın yardım etmek daha kolay olurdu. Baskı için tavsiye edilen 300 dpi (ben 72 dpi kullanıyorum sorun çıkmıyor) ve CMYK renk modunda export ettiğin zaman sorun çıkmaması gerekir. Jpeg olarak export ettiğin zaman da Sub-format seçeneğindeki (4:2:2) seçeneğini (4:4:4) olarak değiştir sorun çıkmaması gerekir. Tabii ki bunlar sadece export ayarları kartvizitte resim kullandın mı resmin kalitesi ne kadar bunlarda önemli...
Konu ofset baskı ise 1200 dpi durumu kadar 72 dpi'da son derece yanlıştır. Her ikisinde de sorun çıakcaktır. Olması gerek 300 dpi - CMYK formatıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 18-04-2011 #5
Uyarı için tşk. ederim. Ben dijital baskı olarak kullandığım için olayı dijital baskı olarak düşünmüştüm ...
Bu mesajdan alıntı yap
poetmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poetmen

Grafiker / Mersin

Alt 24-04-2011 #6
kartvizitleri türmatsana yoluyorsan 342 dp yap onlarım makineleri buna ayarlı.
Bu mesajdan alıntı yap