Corel'in Alternatifi?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel'in Alternatifi? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. fatura defter vb. çizimleri corelde yapıyoruz. ben değişiklik için adobenin diğer programlarını da denemek istiyorum? bu anlamda corele indesig mı, yoksa illustrator mü alternatif olur? indesign ...

Corel'in Alternatifi?
agra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agra(36)

Hiç Biri / Hatay

Corel'in Alternatifi?

Alt 28-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. fatura defter vb. çizimleri corelde yapıyoruz. ben değişiklik için adobenin diğer programlarını da denemek istiyorum? bu anlamda corele indesig mı, yoksa illustrator mü alternatif olur? indesign de bildiğim kadarıyla vektör çizimlerle çalışmak corel kadar kolay değil, hangisini tercih etmeliyim sizce?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 28-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Adobe Illustrator programı derdine çare olacaktır hiç düşünmeden öğrenmeye başla. Corel'in Alternatifi?

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 28-03-2011 #3
illustrator tabi ki
yalnoz corel kullanan bir kişi öyle hemen ai ye geçemez. Çok farklı kullanımları var. Kısayollardan alt ctrl space shift vb tuş kombinasyonları da neredeyse tamamen farklı.
amacın fatura vb işler ise değiştirme. ama tasarım yoğun ise her iki programı da bilmem yarar sağlar
Bu mesajdan alıntı yap

agra(36)

Hiç Biri / Hatay

Alt 28-03-2011 #4
Adobe Illustrator programı derdine çare olacaktır hiç düşünmeden öğrenmeye başla. Corel'in Alternatifi?
peki indesign sadece gazete-dergi mizampajında mı kullanılıyor, bu tarz çizimler yapsak sorun olur mu?
Bu mesajdan alıntı yap

agra(36)

Hiç Biri / Hatay

Alt 28-03-2011 #5
illustrator tabi ki
yalnoz corel kullanan bir kişi öyle hemen ai ye geçemez. Çok farklı kullanımları var. Kısayollardan alt ctrl space shift vb tuş kombinasyonları da neredeyse tamamen farklı.
amacın fatura vb işler ise değiştirme. ama tasarım yoğun ise her iki programı da bilmem yarar sağlar
renkli tasarımlarda oluyor bazen. değişiklik yapmakta kararlıym ben, yeni keşifler ve heyecanlar arıyorumCorel'in Alternatifi?
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 28-03-2011 #6
peki indesign sadece gazete-dergi mizampajında mı kullanılıyor, bu tarz çizimler yapsak sorun olur mu?
indesign genelde dergi ve gazete tasarımları için daha yatkın.
Bu mesajdan alıntı yap