Corelin Publish to Pdf Özelliği

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corelin Publish to Pdf Özelliği Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar gazete dizgisi yapıyorum, işi matbaaya göndermem için resimlerin 220-300 dpi olması gerektiği söylendi. Tasarım halindeyken tüm resimleri 300 dpi yaptım ama matbaa için pdf yapınca dosya boyutu ...

mel_a_nkoli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mel_a_nkoli

Grafiker / İzmir

Alt 13-08-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar gazete dizgisi yapıyorum, işi matbaaya göndermem için resimlerin 220-300 dpi olması gerektiği söylendi. Tasarım halindeyken tüm resimleri 300 dpi yaptım ama matbaa için pdf yapınca dosya boyutu çok şişiyor.

Export seçenği ile pdf yaparsam dosya boyutu tek sayfa için 200 mb falan oluyor ki buda çok yüksek.. Publish to pdf özelliği ile pdf yapıp "pfd preset" bölümünü web olarak yaptığımda dpi düşüyor ancak baskıda problem olurmu bilmiyorum. İşi en uygun şekilde nasıl göndermeliyim? ve Publish to Pdf ayarlarını bilen varsa ordaki seçeneklerin ne işe yaradığını söyleyebilir mi? Lütfen..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mel_a_nkoli

Grafiker / İzmir

Alt 18-08-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu konuda da yardımcı olabileceğinizden şüphem yok arkadaşlar.. Lütfen destek olun
Bu mesajdan alıntı yap
selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 22-08-2012 #3
Bu konuda da yardımcı olabileceğinizden şüphem yok arkadaşlar.. Lütfen destek olun
Hangi seçeneği seçmeniz gerektiğini bir önceki konuda belirttim.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

mel_a_nkoli

Grafiker / İzmir

Alt 25-08-2012 #4
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap