corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz.

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz. ...

kocagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kocagöz

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 12-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

öncelike konumu merak edip ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.

Hemen konuma geçelim.

Şimdi Arkadaşalr kısmetse pazartesi günü sadece corel öğrenmek için bedava ya nerdeyse (50 tl) gibi bir ücrete bir matbaacı da çalışmayı düşünüyorum. sizce nasıl olur. boşuna mı gitmiş olurum. corelin ileride işime yarayacağından eminim ama size danışmayı düşündüm.

2. konuma ise corel & illustrator kapışma içinde bu şleri yapmayı düşündüğüm günden bu yana . adobe firması kendisine karşı büyüyen firmaları direk satın alarak belki iyi yapıyor ama aklıma takılan şu şimdi matbaacıda çalışmaya başalyınca +stajı da orda yapmayı planlıyorum toplam 1 sene eder bu da 1 sene boyunca corele çalışsam piyasa nasıl olur yani gerek kalmaz mı adobe gidip coreli satın alırmı . biliyorsunuz freehand i satın aldı . bu yönden bazı sıkıntılarım var yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

3. bir de üstatlar bir sorum olsun.

illustrator dediklerine göre kolay bir şeyi bile çok uzatılıyormuş bir şeyi yapmak peki corel de bu durum nasıl kullanıcıyla etkileşimleri nasıl bu programların

ayrıca ps bilgim mevcut yararı olur mu?

bu soruları sormamın asıl nedeni

istersem yalnız corel kullanılan bir yer de istersem sadece ai kullanılan bir yerde çalışabileceğim.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 12-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
öncelike konumu merak edip ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.

Hemen konuma geçelim.

Şimdi Arkadaşalr kısmetse pazartesi günü sadece corel öğrenmek için bedava ya nerdeyse (50 tl) gibi bir ücrete bir matbaacı da çalışmayı düşünüyorum. sizce nasıl olur. boşuna mı gitmiş olurum. corelin ileride işime yarayacağından eminim ama size danışmayı düşündüm.

2. konuma ise corel & illustrator kapışma içinde bu şleri yapmayı düşündüğüm günden bu yana . adobe firması kendisine karşı büyüyen firmaları direk satın alarak belki iyi yapıyor ama aklıma takılan şu şimdi matbaacıda çalışmaya başalyınca +stajı da orda yapmayı planlıyorum toplam 1 sene eder bu da 1 sene boyunca corele çalışsam piyasa nasıl olur yani gerek kalmaz mı adobe gidip coreli satın alırmı . biliyorsunuz freehand i satın aldı . bu yönden bazı sıkıntılarım var yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

3. bir de üstatlar bir sorum olsun.

illustrator dediklerine göre kolay bir şeyi bile çok uzatılıyormuş bir şeyi yapmak peki corel de bu durum nasıl kullanıcıyla etkileşimleri nasıl bu programların

ayrıca ps bilgim mevcut yararı olur mu?

bu soruları sormamın asıl nedeni

istersem yalnız corel kullanılan bir yer de istersem sadece ai kullanılan bir yerde çalışabileceğim.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
bence kabul etmelisin sana şu kadarını diyeyim
okulda ya da kurslarda corel öğrenmiş birinden daha makbul
biri olursun ve tecrüben tercih sebebi olur corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz.

corel dün çıkmış bir program değil
ve halen en büyük firmalarda bile corelin
en son versiyonu değil eski versiyonları
kullanılmakta bu nedenle corel sevdası asla bitmez

ps bilgin işe yaramaz bence
ama dedikleri gibi corelin pratikliğine
işlevselliğine alışan insan başka programlara
kapılarını kapatır çünkü corel tüm işini görüyordur

kolay gelsin başarılar
Bu mesajdan alıntı yap

kocagöz

Alt 12-07-2009 #3
bence kabul etmelisin sana şu kadarını diyeyim
okulda ya da kurslarda corel öğrenmiş birinden daha makbul
biri olursun ve tecrüben tercih sebebi olur corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz.

corel dün çıkmış bir program değil
ve halen en büyük firmalarda bile corelin
en son versiyonu değil eski versiyonları
kullanılmakta bu nedenle corel sevdası asla bitmez

ps bilgin işe yaramaz bence
ama dedikleri gibi corelin pratikliğine
işlevselliğine alışan insan başka programlara
kapılarını kapatır çünkü corel tüm işini görüyordur

kolay gelsin başarılar
düşünceleriniz için teşekkürler .

umarım dediğiniz gibi kurslarda öğrenene kişilerden bir fazlam olur.

ps bilgimin işe yaramayacak olması beni biraz üzdü ben onun da bir getirisi olur diye düşünüyordum

başka düşüncesini yazmak isteyen arkadaşlarımız varsa fikir lerini bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 13-07-2009 #4
Gereğinden fazla ayrıntılarla uğraşmak, zaman kaybı ve asıl amacın gözardı olmasına yolaçar, diye düşünüyorum, programların tümünün mantıkları ortaktır, hangi unsur sana yakınsa onu hemen öğrenmenizi tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 13-07-2009 #5
CorelDraw'a başladığın anda dğer programların çoğunu unutuyosun bile... Aklına bile gelmiyor çünkü o kadar işlevsel ve iyi bir program.. Matbaalar malesef öyle ama bence git ve öğren derim.. Alaylı olmak bazen okullu olmaktan iyidir.. (Kendimden biliyorum)
Bu mesajdan alıntı yap

kocagöz

Alt 14-07-2009 #6
bunu gece saat 2 de yazıyoru ama öğlen saat 2 de işime başlamış olacağım muhtemelen

umarım benim için hayırlısı olur. gelecekte bu bedava çalıştığımın getirisini umarım alırım

50 tl yerine bedava çalışıcam arkadaşlar düşündüm de kursa gidip para vermektense bu adamdanillee para alıcam demem bedava eğitim alırım corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz.

sabah olsun gidicem durumu size anlatacağım .corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
mellike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mellike

Grafiker / Antalya

Alt 14-07-2009 #7
coreldraw gerçekten iyi bir program çalıştığın yerde bunu sana öğretıcek kişinin de çok iyi bilmesı ve sabırlı olması gerekıyor sanırım corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz. sen yınede corel öğrenırken diğer programlarıda öğrenmeye çalış kolay gelsın
Bu mesajdan alıntı yap

kocagöz

Alt 14-07-2009 #8
coreldraw gerçekten iyi bir program çalıştığın yerde bunu sana öğretıcek kişinin de çok iyi bilmesı ve sabırlı olması gerekıyor sanırım corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz. sen yınede corel öğrenırken diğer programlarıda öğrenmeye çalış kolay gelsın
aslında çabuk öğrenene birisiyim. corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz. şöyle yapıyorum demesine gerek yok o yapsın yeter corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz. ben yaparken bakarım öyle öğrenirim zaten birisi anlattımı anlmaıyorum nedense corelle ilgili bir kaç sorum olacak bakabilirmisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
ALİ KARAKAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ALİ KARAKAN

Eğitimci / Şanlı urfa

Alt 15-07-2009 #9
Illustrater (doğru mu yazdım bilmiyorum.) denilen program, elbette işine yarar. geçen gün bu programı kullanan bir arkadaşımla muhabbet ettik. 8 renk bir makinadan baskı alacaksan bu programı kullanmak gerekiyormuş. Ama corel çok yaygın bir program ve işini rahatlıkla görür. Kayseri'de Illstrateri kullanan iki firma var. Illustarterin de avantajları olduğu söyleniyor. Mesela reimleri vektörel olarak görüyormuş. Ben arkadaşın anlattıklarını söylüyorum. Kendim kullanmadım hiç. Ama iiiiikisini de öğrenirsen fena olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
Ferhat07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ferhat07

Grafiker / Antalya

Alt 18-07-2009 #10
Illustrater (doğru mu yazdım bilmiyorum.) denilen program, elbette işine yarar. geçen gün bu programı kullanan bir arkadaşımla muhabbet ettik. 8 renk bir makinadan baskı alacaksan bu programı kullanmak gerekiyormuş. Ama corel çok yaygın bir program ve işini rahatlıkla görür. Kayseri'de Illstrateri kullanan iki firma var. Illustarterin de avantajları olduğu söyleniyor. Mesela reimleri vektörel olarak görüyormuş. Ben arkadaşın anlattıklarını söylüyorum. Kendim kullanmadım hiç. Ama iiiiikisini de öğrenirsen fena olmaz.
Resimleri vektörel olarak görme olayı X3 ile Coreldede başladı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları