countour problemi (baktım göremedim sorumla ilgili başlık yada içerik)

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - countour problemi (baktım göremedim sorumla ilgili başlık yada içerik) ...

maximums isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maximums

Bilg. Teknikeri / Malatya

Alt 21-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

forumda aradım fakat göremedim sorumla ilgili bir başlık gözümden kaçmışsa özür diliyorum herkesten...

1 aydır corelle ilgileniyorum ve ilerleme katettiğimi düşünüyorum ama daha çok eksiğim var gerek dersler gerekse takıldığım yerlerde forumdaki bilgilerden yada bilgileriniz yardımıyla aşacağımı düşünüyorum...

şimdi soruma gelmek istiyorum.
mesela tasarımda yazıya countour atıyorum. kaydediyorum. daha sonra tasarımı açtığımda yazıdaki bazı harflerin countour u almadığını görüyorum düzeltemiyorum. neden oluyor acaba? yazı karakterinden mi yoksa countour fazla mı veriyorum yada başka bir sebep mi çözemedim.ilk attığımda sorunsuz countour u atıyor çünkü, yardımcı olursanız sevinirim kafama takıldı da.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bendede bu problem oluyor, artık bubu corel in yeni versiyonlarında çıkan bir tuş sayesinde çödüm.

"outline Pen" ile kontur at kaç milim istiyorsan,
daha sonrada yukarı menüden "arrange" ye bastığında
aşağı açılan menüden en alttan ikinci seçeneğe bas "convert outline to object"
ve oluşan konturu normal vektörel olarak kullanabilirsin arkadaşım.

İyi kullanımlar...
Bu mesajdan alıntı yap

maximums

Alt 22-08-2011 #3
şimdi hocam normal kontur atıp tasarımı kaydedip sonra tasarımı açtığım zaman yazımın herhangi bir harfi konturu iptal etmemesi için sizin sölediğinizi yani outline pen ile mi konturu vermem gerekiyor. bu arada coreldraw x4 kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-08-2011 #4
şimdi hocam normal kontur atıp tasarımı kaydedip sonra tasarımı açtığım zaman yazımın herhangi bir harfi konturu iptal etmemesi için sizin sölediğinizi yani outline pen ile mi konturu vermem gerekiyor. bu arada coreldraw x4 kullanıyorum.
Bak şimdi bu link i uygula;
Corel Draw'da Oval Köşeli Kontur Oluşturmak

sonrada yukarı menüdeki "Arrange" den açılınca aşağı doğru "convert outline to object" seçeneğini seç.
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 22-08-2011 #5
sanırım ctrl + shift + Q kombinasyonunu soruyorsunuz.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 22-08-2011 #6
Kontür ayrı bir işlem ctrl+Shift+Q kısa yolu ayrı bir işlem lütfen olayları birbirine karıştırmayalım. Arkadaşın bahsettiği sorunu zaman zaman ben de yaşıyorum ama çok karışık işlerde başıma gelmedi basit yazılarda karşılaştım tekrar kontür attım düzeldi ...
Bu mesajdan alıntı yap

maximums

Alt 23-08-2011 #7
teşekkür ederim yorumlarınız için.

açıkçası askerden sonra 1,5 yıl iş aradım bulamadım. işkur sitesinden bir reklam şirketi grafiker arıyormuş photoshop bilgim var(fotoğrafçıda çalışmıştım 2 sene ) reklam şirketi ile görüştüm şuan deneme sürecindeyim ve corel yeni öğreniyorum bu yüzden en basit en ufak şeyleri bile yapamadığım zaman panik oluyorum, malümm işsizlik zor... ve bu işi gerçekten istiyorum ve alacağımada inanıyor, epey yol kat ettiğimi düşünüyorum... ama bazı ufak şeylerde takılıyorum. çok soru sorarım çokta merak ederim umarım banlanmam çok soru soruyorum diye :$ uğraştım bulamadıydım. aynen ZxxxE ustanın sölediği gibi yazılarda karşılaşıyorum ben. basit şeylerde... birden pat die yükseklerden uçmamaya gayret ediyorum basitten zora doğru Allahın izniylede yapcağımı düşünüyorum. eksiklerimde sizlerinde bilgilerinden faydalanmak istiyorum... saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 24-08-2011 #8
@maximums, böyle bir hatayla daha önce karşılaşmadım, gerçi contour efektini de pek kullanmam. X4 kullanıyorum demişsin. Servis Paketleri yüklemiş miydin? Belki sorun bilinen bir sorundur ve servis paketlerle düzelmiştir.
Bu mesajdan alıntı yap

maximums

Alt 24-08-2011 #9
yok hocam servis paketleri mi ilk duydum sizden :$
şirketteki corel onlar yüklemiş mi bilemiyorum...
2 gündür kaydettiğimde de renkle ilgili sorunla karşılaşıyorum.. benim bilgisayarda sorunsuz açıyor başka bilgisayarlarda renkler görünmüyor bile..
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 24-08-2011 #10
yok hocam servis paketleri mi ilk duydum sizden :$
şirketteki corel onlar yüklemiş mi bilemiyorum...
2 gündür kaydettiğimde de renkle ilgili sorunla karşılaşıyorum.. benim bilgisayarda sorunsuz açıyor başka bilgisayarlarda renkler görünmüyor bile..
Servis paketleri yükleyin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları