cpanel hakkında lütfen yardım.

Web Tasarımı - cpanel hakkında lütfen yardım. Sponsorlu Bağlantılar merhaba, herkese iyi çalışmalar dilerim. dreamW ve Frontpage le bi sayfa hazırladım. fakat cpanel hiç bilmiyorum. hostta bi site var onun yedegini alıp silmeliyim ve yerine yenisini yerleştirmeliyim. ...

cpanel hakkında lütfen yardım.
grafikim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikim

Hiç Biri / Kocaeli

ünlem
Alt 29-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba, herkese iyi çalışmalar dilerim.

dreamW ve Frontpage le bi sayfa hazırladım. fakat cpanel hiç bilmiyorum. hostta bi site var onun yedegini alıp silmeliyim ve yerine yenisini yerleştirmeliyim. yardımlarınızı bekliyorum.

forumda arama yaptım, işime yarar birşeye denk gelmedim bu 1,
bu konuyu belkide yanlış yere açıyorum, lütfen gerekli yere taşıyalım da ögrenmiş olayım bu da 2cpanel hakkında lütfen yardım.)
karmakarışığım cpanel hakkında lütfen yardım.1:

kimsenin bi fikri yok mu:S
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 30-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
cpanel e şifrenizi girdikten sonra soldaki arama kutusuna.
Backups diye yazın yan taraftaki iconlar kaybolup sadece backups ikonu kalacaktır. O ikonun üstüne tıklayın.

Download or Generate a Full Website Backup a tıklayın.

Karşınıza gelen yeni bölümde hiç bir ayarı değiştirmeniz gerekmiyor. Email Address: yazan yere email adresinizi yazarsanız backups işlemleri bittikten sonra cpanel size email olarak bildirir bunu. Küçük bir siteyse yedeğini almak istediğiniz site email adresinizi yazmanıza gerek yok hemen bitirir zaten. Generate Backup butonuna tıklayarak Backups işlemine başlatabilirsiniz. Biraz beklettikten sonra zaten ekran değişecektir.

Almış olduğunuz yedek dosyası public_html nin bir üstündeki yerdedir. Ona ulaşmak için backuptaki yerdende indirebilirsiniz bilgisayarınıza yada ftp programıylada girip indirebilirsiniz... Sonra bütün dosyaları ftp programıyla silerek (yedek hariç, onuda silmek isterseniz dediğim yerden silebilirsiniz.). Yeni dosyalarınızı yine ftp programıyla upload edebilir yapmış olduğunuz sayfaları yayına sokabilirsiniz....

Bu arada lütfen Grafikerler.net kurallarını okuyunuz. Grafikerler.net sitesinde ard arda mesaj yazmak (flood) olarak sayılır. Ve Flood yapmak yasaktır. Bu konuda biraz daha dikkatli olmanız dileğiyle...
Bu mesajdan alıntı yap

grafikim

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 30-04-2011 #3
çok teşekkürler. backup olayını anladım. ftp için elimde bi adres yok sadece siteadı/cpanel var ve şifreleri. zaten 3-4 mb birşey. ftpden yükleyebilirdim ama cpanel olayı zorluyor beni. buna ne dersiniz?

(flood için degil, sadece begendiklerimin bir kısmana görüşlerimiz ve teşekkürlerimi yazdım. bukadar ancak uyarı için çok teşekkürler)
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 30-04-2011 #4
ftp.siteadi.com dur zaten ftp adresiniz.

Kullanıcı adı ve şifrenizde büyük bir olasılıkla cpanel kullanıcı adı ve şifrenizdir.

Ftp mantığını bilmiyorsanız... Backups yazdığınız sağdaki arama kutusuna bu seferde. File Manager yazarak cpanel in ftp programına ulaşabilirsiniz. File managerlada dosya silebilir ve dosya upload edebilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

grafikim

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 30-04-2011 #5
çok teşekkür ederim. inşaallah halledebilirim. eyvallah.
Bu mesajdan alıntı yap