crop la ilgili bir sorun yaşıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - crop la ilgili bir sorun yaşıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ...

aydannaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aydannaz

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 12-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

crop u kullanırken eşit şekilde croplma yapabiliyorum fakat eskiden hangi köşesinden çekersem o şekilde büyütüp küçülte biliyordum şimdi bunu yapamıyorum tekrar bu hale nasıl getirebilirim... daha dogrusu crop u açtıgımda 4 köşede kutucuklar cıkıyor sadece eskiden köşelerin ortalarında da çıkıyordu fakat onlara ne yaptıysam bi türlü ulaşamıyorum... derdimi tam olarak anlatabildimmi bilemiyorum ama yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MKeskinoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MKeskinoglu

Grafiker / Antalya

Alt 13-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Crop aracını seçtiğinizde crop aracı ile ilgili araç özellikleri hemen üst kısımda çıkar (Menü çubuğunun altında) buradan, eğer orantılı yapmak istiyorsanız.

Original Raito'yu seçmelisiniz.

Ortalarda çıkması içinde gene aynı panelde bulunan çark simgesi (ayar simgesi) ne tıklayarak classic modu seçebilirsiniz yada iptal edebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Yontucu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yontucu(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-07-2012 #3
sayfayı aç "C" tuşuna bas daha sonra yukarıda crop ayarları çıkar oradan "clear"a bas bir defa olur düzelir.
Bu mesajdan alıntı yap