croslara göre çerçeveleme?

Corel Draw - croslara göre çerçeveleme? ...

görkem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

görkem

Grafiker

Alt 15-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel draw 12 kullanıyorum croslara göre çerçeveleme nasıl oluyor?yardım eden olursa iyi olur..birşey daha var örneğin corel drawda bir resim yada bişey çizdim bunu kare içine nasıl alabilirim aynı boyutlarda olacak ama örneğin sayfada birşey yokken kareye çift tıkladığımda sayfa A4 boyutunda bir kare oluyor bunu herhangi bir nesnede yada objede ws.etrafına kısayoldan kare nasıl çizebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mavitayfa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavitayfa

Grafiker / Tekirdağ

Alt 15-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bahsettiğin işlemleri ne için + hangi amaçla kullanacağını belirtirsen yardımcı olmamız çok daha kolaylaşır görkemcroslara göre çerçeveleme?
Bu mesajdan alıntı yap

görkem

Grafiker

Alt 15-10-2007 #3
crosaları koyma takvim için gerekli kenarlarına cros koyacağım ve etrafınıda bir kare içerisine almamı istediler ama mm bile farketmemesi lazım etrafından tutup bir kare çizmek yerine croslu bir çalışmaya çerçeve yapmak mm farketmeden nasıl olur bir kolay yolu varmıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-10-2007 #4
corelde bütün çalışmayı seçtikten sonra zaten size boyutlarını gösterir
sizde bu boyutta bir dörtgen çizer ve şekli buna ortalarsınız
sanırım doğru anladım
Bu mesajdan alıntı yap

görkem

Grafiker

Alt 15-10-2007 #5
birşey daha sorcam corel 12 de corel photo paintte ayırdığım objeyi corel 12 ye nasıl geçiririm?
Bu mesajdan alıntı yap
sportman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sportman

Grafiker

Alt 18-10-2007 #6
soruyu tam olarak yazarsan iyi olur ...birşey anlamadım
anlaşılır olursa yardımcı olurum
Bu mesajdan alıntı yap
by_logo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by_logo

Grafiker / İstanbul

Alt 13-11-2007 #7
arkadaşım öncelikle çalışma yaptığın kök sayfanın boyutlarını ayarlamalısın çünki bu sayfa matbaada basılıcak sayfanın ölçüsünüü belirler takvim broşür dergi kartvizit çalışmaları standart ölçüleri var senin yapman gerekn kare yapıp sayfaya ortalaman değil bildiğim kadarıyla takvim demişsin buda toplam 2 forma yapar sen ölçülerini verdikten sonra dar olan alana 6 milimlik bir çizgi uzun olan alana ise 18 mm lik bir boşlukta çizgi çiz bunu corel için diyorum eğerki freehand kullanıyorsan bu kadar uğraşmana gerek yok içinde otomatik croslama mevzut bunu sana söyleyebilirim başarılar yanlız unutmadan yaptığın çalışmayı RGB olarak hazırlama filmlerde renkler çamur olur CMYK olarak tanımla ve gruplamayıda unutma yoksa filmler yanar matbaadaki ustalarla papaz olursuncroslara göre çerçeveleme?
Bu mesajdan alıntı yap
tsira_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tsira_(35)

Grafiker / Ankara

Alt 04-12-2007 #8
arkadaşlar yararlı olurmu bilmiyorum ama corel de de otomatik croslama var
print / print previev açılan pencereden en üssteki okları tıklayarak çalışmayı sayfaya çogaltın (kenarlardan taşmamalı) ve soldaki araç çubugundan ikinci araca tıklayın cros çizggilerini kendisi koyar ve son olarak ters E yapıp print deyin ( tabi bunu filme gidecek işler için degil aydıngere çıktı alırken yapıyorum)
Bu mesajdan alıntı yap
seçkin akkaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seçkin akkaya(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2008 #9
bu otomatik kroslamayı daha anlaşılır bi biçimde gösterirmisin tsira_
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
cerceveleme, cros, croslar, croslara, croslara gore cerceveleme, göre