Cross ve kesim payları

Freehand - Cross ve kesim payları Sponsorlu Bağlantılar Cross ve kesim payları Arkadaşlar uzun zamandır bir çok forumda aradığım ama bir türlü tam ve net bilgisini bulamadığım bu konuyu sormak istiyorum. Aslında forumda hakkında yazı var ...

Cross ve kesim payları
ercanturkmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ercanturkmen(29)

Grafiker / İstanbul

Cross ve kesim payları

Alt 19-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Cross ve kesim payları

Arkadaşlar uzun zamandır bir çok forumda aradığım ama bir türlü tam ve net bilgisini bulamadığım bu konuyu sormak istiyorum. Aslında forumda hakkında yazı var ama hiçbiri tam ve istediğim bilgileri içermiyor. Şimdi sorularım şunlar;

1.SORU: Matbaaya yollanacak örneğin bir kartvizit yaparken, freehand’de bir sayfa açıp içinde bir dikdörtgenmi çizmek gerek yoksa, direk sayfayı açarken kartvizit boyutlarındamı açmak gerek? Aşağıda resminide verdim hangisi acaba?

Cross ve kesim payları

2.SORU: Kartviziti önce normal boyutlarıyla çizip (8x5) sonramı taşırma payını (kesim payı) veririken nasıl veriyoruz? Nerden ne yapıyoruz?

3.SORU: Cross çizgilerini atarken tam olarak nereye nasıl ve ne şekilde koyuyoruz

Yani özetle matbaaya yollanacak bir çalışma yaparken tam olarak cross atma, taşırma verme, güvenlik alanı vs gibi işlerin hepsini ayrıntılı içeren bir çalışma yapabilirmisiniz acaba? Çok işime yarayacak gerçekten. Herkese sevgiler, saygılar…
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muzikbaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muzikbaz

Grafiker / Bursa

Alt 20-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1. Taşırma payları dahil bir boş döküman açman gerek.
2. Kartviziti taşırma boyları dahil tasarlıyorsun.
3. Ben ne crosslar attım anlamadılar Cross ve kesim payları

Matbaalar halen coreli muhattap alıyorlar ne yazıkki. Bende Illustrator kullanıyorum ve çok sorun yaşıyorum. 22 yaşındasın. Freehand e yeni başladıysan vazgeç derim.
Bu mesajdan alıntı yap
HAWAI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HAWAI

Grafiker / İstanbul

Alt 13-11-2010 #3
Bencede freehanden vazgeç. İllustrator öğren. Daha kartvizit çalışmayı bile bilmiyorsan yeni başlamışsın demektir. Neyle başlarsan onla gidersin. Ben Aldus Freehandle başladım şimdi Freehand MX kullanıyorum. Ve artık freehandın yeni sürümüde çıkmayacak. Yani bir efsane kapanıyor.
Bu mesajdan alıntı yap