CS 6 yazı rengini damlalıkla değiştirme sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - CS 6 yazı rengini damlalıkla değiştirme sorunu ...

remedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

remedya

Grafiker / Ankara

Alt 29-10-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar lisanslı CS 6 alındı firmaya, Türkçe olması beni sıkıntıya soktu açıkçası. Mesela "dodge tool" olmuş "soldurma aracı" CS 6 yazı rengini damlalıkla değiştirme sorunu dodge= parlatma olmalı idi tersi zaten soldurmadır. "görüneni birleştir" yerine "tüm katmanları birleştir" olmalı idi.

Ne ise; benim sorun şu ; Ayarları benden önce yapılmış olan CS 3 ile çalışırken bir yazının rengini açık olan tasarımda herhangi bir nesne renginden damlalıkla alıyorduk. Çok kolaylık sağlıyordu.
Ancak CS 6'da yazıyı seçip, karakter paneli renk sekmesini tıklayınca damlalık yerine hazır renk paneli çıkıyor. Sorun damlalık çıkmalı ve nesnenin rengi yazı ile eşitlenmeli.
Yani özel bir ayarı mı var varsa nedir. Cevabı ancak bu sitede bulabileceğime inanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

remedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

remedya

Grafiker / Ankara

Alt 29-10-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ÇÖZÜLDÜ
Programı kaldırıp yeniden yükledik sorun çözüldü.
Bu mesajdan alıntı yap