Cs3 Dikey dokumandan tek sayfayı yatay yapma

InDesign - Cs3 Dikey dokumandan tek sayfayı yatay yapma Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar, Hazırladığım dikey çalışma arasında sadece 1 sayfayı yatay yapmam gerekiyor. Yardımcı olurmusunuz lütfen....

grafikeri-m isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikeri-m

Grafiker / İstanbul

Alt 07-03-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,
Hazırladığım dikey çalışma arasında sadece 1 sayfayı yatay yapmam gerekiyor. Yardımcı olurmusunuz lütfen.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-03-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yatay olmasını istediğiniz sayfayı page tool ile seçin... toolbox'ta seçim araçlarının hemen orada. kısayolu shift+p olmalı. seçtikten sonra yukarıdan w ve h değerlerinden ölçünüzü belirleyin.
Bu mesajdan alıntı yap
grafikeri-m isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikeri-m

Grafiker / İstanbul

Alt 07-03-2014 #3
yatay olmasını istediğiniz sayfayı page tool ile seçin... toolbox'ta seçim araçlarının hemen orada. kısayolu shift+p olmalı. seçtikten sonra yukarıdan w ve h değerlerinden ölçünüzü belirleyin.

Baktım bulmadım. Cs3 kullanıyorum. Bu versiyonda varmı bu özellik emin misiniz?
Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-03-2014 #4
bende cs6 var ama araştırayım hemen. tool boxta yok... yine bakacağım bir yolu var mı ancak şöyle olabilir... farklı olan sayfanızı ayrıca yapın. pdfte olması gereken yere acrobatla yerleşir.

cs3'te olabilir:

yeni bir master page açın. master page alanındayken page panelinizin hemen altında edit page size seçeneği olabilir... oradan master sayfanıza ayar yapabilirsiniz. umuyorum. belki bundan önce döküman ayarlarından da sayfalarınızı tek tek olacak şekilde ayarlamanız fayda sağlayabilir. umuyorum vardır bakabileceğim bir cs3 yok...
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 07-03-2014 #5
A master sayfaya bağlı yeni bir master sayfa oluşturun (yatay) daha sonra 1. sayfayı buna bağlayın
Bu mesajdan alıntı yap