CS4 Arayüzü sizde de yavaş mı?

Illustrator - CS4 Arayüzü sizde de yavaş mı? Sponsorlu Bağlantılar Illustrator CS4 arayüzü, seperation paneli ve yeni sayfa yapısıyla beni en çok etkileyen sürüm oldu. Fakat bazen çok nesneli dökümanlarda arayüzün yavaşlığı çıldırtacak düzeye geliyor. Şöyle ki; bir ...

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 18-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Illustrator CS4 arayüzü, seperation paneli ve yeni sayfa yapısıyla beni en çok etkileyen sürüm oldu. Fakat bazen çok nesneli dökümanlarda arayüzün yavaşlığı çıldırtacak düzeye geliyor. Şöyle ki; bir nesne seçtiniz ve sonra her hangi başka bir nesne seçmeye çalıştınız. İşte bu anda Control Bar'da bulunan simgeler değişiyor (bu normal, nesne türüne göre control bar açaları farklılık gösteriyor). Fakat bu değişim o kadar yavaş oluyor ki, simgeler tek tek, sırayla kayboluyor sonra tek tek sırayla beliriyorlar. Tab ile panelleri gizlediğimde sorun yok. Aynı şey print menüsünde de oluyor. Print penceresinden her hangi bir menü (soldakilerden) sçetiğimde pencerenin içeriği resmen teker teker sıralanıyor ve bu da belirgin bir yavaşlama yaratarak insanı bezdiriyor. Bir dökümanla çalışmak ölüm oluyor.

AI CS4'ü Windows Xp SP2 üzerinde koşturuyorum. Ve merak ediyorum aynı sorunu yaşayanlar var mı aramızda? Adobe yazılımları ciddi anlamda masaüstü yayıncılık konusunda son derece gelişmiş olsa da bellek kullanımıyla ilgili de ciddi sorunları var. Umalım da Nisan 2010'da çıkacak olan CS5 serisinde bu sorunları çözmüş olsunlar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Windows 7 Ultimate (EN) 64 Bitte CS4'te hiç sorun yok gibi. XP'de iken anlattığın sorunları yaşıyordum... Ama Mac OSX'te daha bi akıcı olduğu kesin.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-11-2009 #3
@seabis, cevapladığın için teşekkür ederim. Windows 7'de hiç sorun yok gibi derken...? olan sorunlar nelerdir? Ayrıca Macosx'te daha bir akıcı demişsin. Yine de sorun var ama yaqvaşlaması daha mı az?

Bu kadar mı ? Yok mu başka ilgili AI kullanıcısı.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 19-11-2009 #4
Programı Pc kullandığını var sayarak C ye kurduğunu, ve çalışma klasörünü yine masa üstünde bırakıp oradan dökümanı açtığını var sayarsak, böyle bir sorun olması doğal. Ya C ye daha fazla alan yaratmalısınız, yada masaüstünden değil, D,F,G gibi harddiskin diğer alanlarında klasör barındırmalısınız.

Bu sadece Ai CS serisinde değil, diğer tüm programlarda da görülebilen bir durum. C kısmını sadece window işletim sistemine bırakın.

Benim kullanım alanım şirkette 100 Gb sadece C. Bunun sadece 20 GB'si programlara ayrılmış durumda ve bu sadece Windowsun rahatça çalışmasına yetipte top koşturacak bir alan. Yani sizinde denemenizi tavsiye ederim. Çünkü böyle çalışmadan önce benzer sorunu bende yaşadım.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 20-11-2009 #5
Bu sadece Ai CS serisinde değil, diğer tüm programlarda da görülebilen bir durum. C kısmını sadece window işletim sistemine bırakın.
Cevapladığın için teşekkür ederim. Fakat sorun sadece AI'de. Diğer programların arayüzlerinde böyle garip ve çalışmayı engelleyici/geciktirici bir hata olmuyor. Harddiskteki boş alanı mümkün olduğunca bol tutmak ve farklı partition değil farklı bir harddisi scratch disk olarak kullanmak performansı bir nebze de olsa artırabilir ama sorunun bununla alakalı olduğunu sanmıyorum.

Siz hangi işletim sisteminde hangi sürüm AI kullanıyorsunuz ve sorun yaşamıyorsunuz? Bu arada aynı şehirdeyiz, bu sorunu hiç yaşamıyorsanız gelip şu sistemi görmek isterim CS4 Arayüzü sizde de yavaş mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Yavuz Mamaç isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yavuz Mamaç

Grafiker / İzmir

Alt 01-12-2009 #6
windows 7'de AI CS4 gayet rahat çalışıyor. //win 7 ultimate, quad core 2,66 ghz, 4 gb ram: illustrator açılış süresi 2,5 saniye... Leopard 10.5.8, imac 3.06 ghz core duo 4 gb ram: açılış süresi 4,5 saniye... //
çok nesneli dosyaların açılışı tabi ki biraz uzun sürebilir... mesh, revolve, extrude efektleri varsa daha da uzun sürer ... sadece işletim sistemi değil, bilgisayarının performansı da önemli.. Adobe CS4 le çalışmak istiyorsan minimum ram 2 olmalı bence, işlemcin minimum core duo olmalı, 2,60 ghz üstü olmalı... xp kullanıyorsan minimum SP3 yüklü olmalı...
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 01-12-2009 #7
Cevapladığın için teşekkür ederim. Fakat sorun sadece AI'de. Diğer programların arayüzlerinde böyle garip ve çalışmayı engelleyici/geciktirici bir hata olmuyor. Harddiskteki boş alanı mümkün olduğunca bol tutmak ve farklı partition değil farklı bir harddisi scratch disk olarak kullanmak performansı bir nebze de olsa artırabilir ama sorunun bununla alakalı olduğunu sanmıyorum.

Siz hangi işletim sisteminde hangi sürüm AI kullanıyorsunuz ve sorun yaşamıyorsunuz? Bu arada aynı şehirdeyiz, bu sorunu hiç yaşamıyorsanız gelip şu sistemi görmek isterim CS4 Arayüzü sizde de yavaş mı?
Adobe Cs3 sürümü. Xp prefessional kullanıyorum. AMD Phoenom, 9600 Quad-Core Processor, 2.31Ghz, 4 GB Ram.. Alsancağa yolunuz düşerse herzaman beklerim.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-12-2009 #8
Adobe Cs3 sürümü. Xp prefessional kullanıyorum. AMD Phoenom, 9600 Quad-Core Processor, 2.31Ghz, 4 GB Ram.. Alsancağa yolunuz düşerse herzaman beklerim.
Sisteminiz güncel bir sistem. Ama benim sorunum CS3 ile değil CS4 ile alakalı.
Bu mesajdan alıntı yap
graphichd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphichd(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2009 #9
Bende pc de kullanıyorum ama bende bir gariplik yok.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 17-12-2009 #10
"everything is mac"

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları