cs5 de drawing ile iligli

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - cs5 de drawing ile iligli Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar merhabalar..Ben yavaş yavaş tabletle ps de illustrasyonda yapmaya başlamak istiyorum , fakat ps cs5 de tableti bastırınca çizginin koyu çıkması özelliği olmuyor, çizgi hep aynı tonda çıkıyor. ...

rigel2901 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rigel2901

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 17-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar merhabalar..Ben yavaş yavaş tabletle ps de illustrasyonda yapmaya başlamak istiyorum , fakat ps cs5 de tableti bastırınca çizginin koyu çıkması özelliği olmuyor, çizgi hep aynı tonda çıkıyor. Bu konuda yardım edebilirmisiniz ne yaptıysam yapamadım...hangi aracı kullanıyım? brush tool? pencil tool?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

atakanpalaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atakanpalaz

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
brush penceresinden yapıyorsun o ayarı brush tip shape alanından shape dynamics i tıklayıp control kısmından pen pressure yi seçerek basınca duyarı sekilde çizim yapabiliyorsun bütün ayarlar oradan yapılıyor ayrıca corel painter programına bir bak kullanımı biraz daha kolay gibi
Bu mesajdan alıntı yap
youngman_3736 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

youngman_3736(27)

Ressam / İstanbul

Alt 19-04-2011 #3
arkadaşlar merhabalar..Ben yavaş yavaş tabletle ps de illustrasyonda yapmaya başlamak istiyorum , fakat ps cs5 de tableti bastırınca çizginin koyu çıkması özelliği olmuyor, çizgi hep aynı tonda çıkıyor. Bu konuda yardım edebilirmisiniz ne yaptıysam yapamadım...hangi aracı kullanıyım? brush tool? pencil tool?
Arkadaşım Brush'ını seç ve Brush Tool seçiliyken üst menü çubuğunda şöyle bir şey göreceksin cs5 de drawing ile iligli
kırmızı ile işaretlediğim yerleri AKTİF/PASİF yaparak boyamayı dene farkı görünce anlarsın zaten nedir ne işe yarar! cs5 de drawing ile iligli
Bu mesajdan alıntı yap