CS5 den Illustator 8'e çevirmede degradelerin altını oyma problemi

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - CS5 den Illustator 8'e çevirmede degradelerin altını oyma problemi ...

helehele isimli Üye şimdilik offline konumundadır

helehele

Grafiker / Ankara

Alt 04-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Üst üste 2 gradientlı objeyi CS5'den İllustrator 8'e çevirdiğim zaman üssteki gradientlı obje alttakini oyuyor. Overprint yapar gibi sanki. Bunu nasıl önleyebilirim?

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Bu adresten hem CS5 li hemde İllustrator 8 dosyasını ulaşıp ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

FatihDora isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bende Ai'de yaptığım işi CORELe cevirip atıyorum...Aynı sorun bendede oluyor Gradient olduğunda sıkıntı oluyor EPS olunca!
Gradient olan kısmı TİF olarak kaydediyorum yazıları EPS sende dene istersen!
Bu mesajdan alıntı yap

helehele

Grafiker / Ankara

Alt 04-09-2010 #3
Maalesef vektörel olarak kullanmam gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap

helehele

Grafiker / Ankara

Alt 05-09-2010 #4
Sorunu buldum. Gelen cevapların azlığı neticesinde görüyorum ki burada da kimse bilmiyor bunu, bilgilendireyim. İllustrator'ın önceki sürümleri transparencyler (her türlü saydamlık) ve drop shadow gibi özellikleri desteklemiyor ne yazık ki. Benim sorunun kaynağıda o ne yazık ki. ai8 e çevireceksiniz gradientlarda ki opacity ayalarıyla bile oynamayacaksınız. bu kadar.
Bu mesajdan alıntı yap

helehele

Grafiker / Ankara

Alt 05-09-2010 #5
Sorunu buldum. Gelen cevapların azlığı neticesinde görüyorum ki burada da kimse bilmiyor bunu, bilgilendireyim. İllustrator'ın önceki sürümleri transparencyler (her türlü saydamlık) ve drop shadow gibi özellikleri desteklemiyor ne yazık ki. Benim sorunun kaynağıda o ne yazık ki. ai8 e çevireceksiniz gradientlarda ki opacity ayalarıyla bile oynamayacaksınız. bu kadar.
Bu mesajdan alıntı yap

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-09-2010 #6
hmm yani gradientli yada herhangi bi (opacity,transparency) olan objeler varsa eski sürüm kaydedemeyeceğiz öylemi ? CS5 den Illustator 8'e çevirmede degradelerin altını oyma problemi
Bu mesajdan alıntı yap

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-09-2010 #7
hmm yani gradientli yada herhangi bi (opacity,transparency) olan objeler varsa eski sürüm kaydedemeyeceğiz öylemi ? CS5 den Illustator 8'e çevirmede degradelerin altını oyma problemi
Bu mesajdan alıntı yap

helehele

Grafiker / Ankara

Alt 05-09-2010 #8
gradient'te sorun yok. ama gradient'te ki renklerin opacityleriyle oynarsan olmuyor maalesef CS5 den Illustator 8'e çevirmede degradelerin altını oyma problemi istockphoto'ya çalışma yollamaya başladım onda istiyor ai8 uyumlu eps. dolayısıyla çalışmaları ona uygun yapmak icap ediyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
illustrator 8