css opacity sorunu

Php, Asp, Perl, Html - css opacity sorunu ...

css opacity sorunu
hayaksiseytan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hayaksiseytan

Grafiker / Kocaeli

css opacity sorunu

Alt 27-11-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar,

web siteme bir background image atadım daha sonra bir kapsayici yaptım bunu ortaladım ve opacity değerini .4 verdim buraya kadar bir problem yok kapsayicim şeffaf oldu fakat içerisine ekledim diğer nesnelerde şeffaf oluyo ben sadece kapsayicinin şeffaf olmasını istiyorum içerisine yerleştirdiğim nesnelerin değil bir çok şey denedim fakat bir türlü içerisindeki nesnelerin şeffaflığını gideremedim yardımlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şeffaf yapmak yerine background atın yine (png nasıl olsa transparan kabul) ediyor... gerçi kapsayıcınızın ebatı değişken olacatır... tek pixel yüksekliğinde kapatıcının genişiliğinde olsun png... repeat'e y'de izin verin....
Bu mesajdan alıntı yap
hayaksiseytan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hayaksiseytan

Grafiker / Kocaeli

Alt 27-11-2013 #3
sorunu nihayet çözdüm opacity komutu ile transparanlık verince içerisine eklenen nesnelerde transparan oluyo fakat rgba komutu ile transparanlık verilince sadece arka plan rengi transparan oluyo içerikler transparan olmuyo aralarındaki farkıda böylese öğrenmiş oldum css opacity sorunu belki benim gibi problem yaşıyan arkadaşlar olursa diye belirtmek istedim iyi forumlar.
Bu mesajdan alıntı yap