css yüzde cinsinden yükseklik ve flash yardım

Css - css yüzde cinsinden yükseklik ve flash yardım Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar ben bir sitenin iskeletini çıkarıyorum. sitede yerleşim linketi örneğe benzeyecek. üstte enine tam sayfa, yükseklikte sayfanın %40 ını kaplayacak bir flash alt taraf div. ama ben css ...

zorzional isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zorzional

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben bir sitenin iskeletini çıkarıyorum. sitede yerleşim linketi örneğe benzeyecek. üstte enine tam sayfa, yükseklikte sayfanın %40 ını kaplayacak bir flash alt taraf div. ama ben css te yüksekliği % değerinden veremiyorum. yüksekliği % cinsinden verip farklı monitörlerde tutarlı durmasını istiyorum. buna göre

- flash sahnemin ölçüleri ne olmalı?
- css te,

.ornek {
height: %70;
background-color: black;
}

örneğinde yükseklik cinsini neden dikkate almıyor tarayıcı?

lütfen yardım..:sweating:

örnek link:
.........................
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hataman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hataman(44)

Webmaster / Balıkesir

Alt 13-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Forum kuralları gereği link vermeniz yasaktır. Verdiğiniz linki kaldırmadan önce inceledim orada dediğiniz gibi bir uygulama yok. tarayıcının % yukseklik değerini algılaması için genişlik değerinide vermeniz gerekmekte.

.ornek {
width:%100;
height: %70;
background: #000;
}
birde böyle deneyip sonucu paylaşın lütfen.
Bu mesajdan alıntı yap
OzkanAyhanKara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

OzkanAyhanKara

Webmaster / İstanbul

Alt 19-08-2011 #3
Bilmiyorum hala ihtiyacın varmı bu cvb a ama ülkeler arasında sadece biz varız yüzde ile ifade ederken "%" işaretini değerin başına koyan ama bu diğer ülkelerde önce değer sonra "%" işaretidir css te bunu kabul eder %70 deil 70% olarak ver kodu.
Bu mesajdan alıntı yap